Top-10. Gražiausi požeminiai ežerai ir upės

Post image for Top-10. Gražiausi požeminiai ežerai ir upės

Ežeru ar upe galima grožėtis ne tik ant žemės, bet ir po ja. Pristatome 10 pačių įspūdingiausių vandens telkinių, slūgsančių giliuose ir tamsiuose urvuose. Apsilankykite ten, kur saulės spindulėlis tik retkarčiais sužybsi vandens paviršiuje, o uolų sienos atrodo lyg iš paveikslo.

1.  Reed Flute Cave

Šis nuostabaus grožio gamtos kūrinys yra Kinijoje, Guilin miestelyje. Jis buvo atrastas prieš daugiau nei 1 300 metų, kai šalį valdė Tangų dinastija.

2. Cheddar Gorge

Ši vieta apipinta neįtikėčiausiomis legendomis. Čederio tarpeklis – tai vienas didžiausių kanjonų, esančių Jungtinėje Karalystėje. Būtent šioje vietoje 1903 metais rasti patys seniausi žmogaus palaikai (Cheddar Man). Spėjama, kad jiems yra daugiau kaip 9 000 metų.

3.  Hamilton Pool

Teksaso valstijoje, Austine esantis Hamiltonų vandens draustinis susiformavo visiškai natūraliai. Viršutinis sluoksnis įgriuvo, uolos nebeliko, tačiau neišnyko įspūdingas vandens telkinys, primenantis baseiną. Šią vietą itin dažnai lanko smalsuoliai ir gamtos specialistai. Nors maudytis čia griežtai draudžiama, be abejonės, visi čia užklydę nors pirštų galiukais paliečia vandenį.

4.  Luray Caverns

Stalaktitai puošia visas Lurey urvų viršutines uolas, kurios nuostabiai atsispindi vandens paviršiuje. Šis įtabus gamtos grožis yra Virdžinijos valstijoje.

5. Wookey Hole

Legendos byloja, kad šiuose urvuose gyveno pirmykščiai urviniai žmonės. Ši istoriškai svarbi vieta yra Somersete (Anglija).

6. Mellisani Caves

Šis požeminis ežeras, esantis Mellisani urve, Kefalonijoje, buvo atrastas visai netikėtai. 1953 metais, per labai stiprų žemės drebėjimą, įgriuvo virš vandens esanti žemės pluta.

7. Lechuguilla Cave

Lechuguilla Cave esnantis Carlsbad Urvų Nacionaliniame Parke (Naujasis Meksikas) – tai urvas, kurio ilgis – net 193 km, o gylis kai kuriose vietose siekia net 489 metrus. Tai pati giliausia vieta žemyninėje JAV dalyje.

8. Macan Che

Šis požeminis ežeras yra visai šalia Jakutano Pusiasalio. Legendos byloja, kad tai viena iš dievų dovanų, kurios buvo skirtos majų gentims.

9. Cavern Lake

Klintiniai stalaktitai atrodo lyg sustingęs krioklys. Tai dar vienas nepaprasto grožio požeminis urvas su vandens telkiniu Meksike.  Jei tai būtų ledas – jame greičiausiai apsigyventų Sniego Karalienė.

10. Underwater Cave

Šis upelis dar turės tekėti ir tekėti kol pasidarys vienu didžiausių požeminių ežerų Kanadoje.

 

 

Previous post:

Next post: