Įdomioji mirčių statistika

Post image for Įdomioji mirčių statistika

Visi žinome, kad tūkstančiai žmonių miršta nuo vėžio, įvairiausių eismo įvykių kelyje ar kitokių negandų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad gyvenimą galima užbaigti ir iškritus iš lovos arba tiesiog norint įsigyti užkandį iš prekybinių aparatų? Apie tai ir yra šis straipsnelis: kokios yra neįtikėčiausios mirčių priežastys ir kiek žmonių dėl to nukenčia.

Dėl naudojimosi mobiliuoju telefonu kasmet žūsta apie 6 000 žmonių

Virdžinijos valstijoje įsikūręs Techninis Transporto Institutas (VTTI) praneša, kad vairuojant ir kartu naudojantis mobiliuoju telefonu, tikimybė susidurti su priešais atvažiuojančia mašina yra net 23 kartus didesnė .

Hipopotamai Afrikoje kasmet nužudo apie 2,900 gyventojų

 


Dauguma gyvūnijos pasaulio specialistų teigia, kad hipopotamai yra vieni pavojingiausių gyvūnų ne tik Afrikoje, bet ir visame pasaulyje. Jo masė gali siekti  net  400 kg, o bėgimo greitis – net 25 arba 30 km/valandą.  Be jokios priežasties jis gali įkąsti praeiviui ar užpulti vandenyje esančią valtį. Hipopotamas yra linkęs į agresyvumą,  jo elgsena yra visiškai nenuspėjama, o žmonių, skirtingai nei kiti gyvūnai, visiškai nebijo. Vietiniai gyventojai dažniausiai nukenčia dėl to, kad nori preiti arčiau jauniklių, kuriuos itin aršiai gina hipopotamo patelė.

Dėl to, kad miegant iškrentama iš lovos, JAV kasmet netenka apie 450 gyventojų

 Dienos ligų centras praneša, kad per metus JAV nesėkmingai iš lovos iškrenta apie 1,8 milijono žmonių. Net 4000 atvejų būna itin rimti, kai neapsieinama be profesionalios medikų pagalvos. Dažniausiai nuo kritimo iš lovos kenčia patys seniausieji arba patys jauniausieji visuomenės atstovai.

Nuo varveklių Rusijoje kasmet žūsta apie 100 žmonių

Kasmet ne viena dešimtis Rusijos piliečių nukenčia dėl varveklių. Smailūs bei itin aštrūs sušalusio vandens gabalai labai pavojingi, jei nukrenta ant galvos.

Kasmet medūzos Filipinuose nužudo apie 20 – 40 žmonių

Daugelis medūzų rūšių nėra itin pavojingos. Kai kurios iš jų gali sukelti sunkią alerginę reakciją, vadinamą anafilaksija. Tačiau vienas iš dešimties tokių atvejų dažniausiai būna mirtinas.

JAV per metus dėl savo pačių augintinių – šunų – vidutiniškai miršta apie 34 žmonės 

Kasmet dėl įvairiausių šunų užpuolimų į medikus kreipiasi apie 4.7 milijonų žmonių. Net tūkstantis iš nukentėjusių yra labai rimtai sužaloti. Daugiausia šunų aukomis tampa vaikai, kuriems įkandama į kaklą ar veido sritį.

Per metus skruzdės „nužudo“ 30 žmonių

Pasaulyje yra per 280 skirtingų rūšių skruzdžių, kurios yra mirtinai pavojingos. Dažniausiai žmonės yra „nužudomi“ tada, kai užmiega netoli skruzdėlyno. Reikia daugiau kaip milijono įkandimų, kad jis taptų mirtinas.

Prekybos automatai kasmet „nužudo“ apie 13 žmonių

Sunku tuo patikėti, tačiau tai yra tiesa. Taip jau atsitinka, kad žmonės yra šių aparatų prispaudžiami, o kartais jie žūsta (arba būna sunkiai sužaloti) dėl pernelyg didelių spūsčių, susidariusių prie prekybos automato.

Dėl pasivažinėjimo linksmaisiais kalniukais, kasmet žūsta 4 žmonės

Bet kokiu atveju rizika važinėjantis šiais kalniukais yra labai minimali. JAV per metus šia pramoga pasinaudoja daugiau kaip 900 milijonų žmonių ir tik vienas iš 124 000 būna sužeistas. Tačiau studija, atlikta remiantis 1994-2004 metų duomenimis, parodė, jog per 12 mėnesių vidutiniškai JAV nuo važinėjimosi kalniukais mirė vos 4 žmonės.

 

Previous post:

Next post: