Mankštelė darbe

Post image for Mankštelė darbe

Jei valandų valandas darbe praleidžiate sėdėdami prie to paties stalo ir žiūrėdami į kompiuterį – tikrai nepadedame savo sveikatai. Negalėdamas laisvai judėti, mūsų kūnas patiria nemenką stresą. Dėl šių priežasčių neretai skauda kai kuriuos raumenis. Patariame kasdien nors 5-10 minučių skirti mankštelei, kuri sumažintų kūno įtampą. Pateikiame šešis paprastučius raumenų tempimo pratimėlius. 

1. Tempimo pratimai kaklui

Tiesiai atsisėskite,  jei tik yra galimybių, galite ir atsistoti.  Galvą lėtai lenkite dešiniojo peties link, kol kairiojoje kaklo pusėje pajusite švelnų tempimą.  Tada atsipalaiduokite, atsitieskite ir luktelėkite keletą akimirkų. Lygiai tą patį veiksmą pakartokite su kita ranka galvą lenkdami į priešingą pusę. Patariama  įtemptus raumenis laukyti ne ilgiau kaip 30 sekundžių.

Patarimas: Netgi tokie įprasti darbai, kaip rašymas, sąlygoja kūno įtampą. Pratimėlius patariama atlikti vieną kartą ryte, pakartoti po pietų ir dar kartelį prieš darbo pabaigą.

 

2.  Tempimo pratimai kitai kaklo daliai


Nuleiskite galvą žemyn taip, kad jūsų smakras liestųsi su krūtine.  Tada lėtai galvą pasukite kairiojo peties link ir taip pat neskubėdami pasukite link dešiniojo. Šį veiksmą kartokite apie 10 kartų.

Patarimas: Nesukite galvos ratu, nes taip apsunkinsite stuburo darbą.

 

 

3. Tempimo pratimai pečiamsAtsistokite (atsisėskite ant kėdės) tiesiai, o pečiai turėtų būti nuleisti žemyn. Pasistenkite nejudinti galvos ir kaklo. Labai lėtais ir atsargiais judesiais švelniai kilstelėkite pečius aukštyn ir pasistenkite jais ore nupiešti kuo didesnį apskritimą. Viena kryptimi pratimą kartokite 10 kartų, po to lygiai tiek pat priešinga kryptimi.

 

 

4. Tempimo pratimai pėdoms

Patogiai įsitaisykite savo krėsle ir dešiniosios pėdos kulkšnį užkelkite ant kairiojo kelio. Lėtais judesiais laikrodžio sukimosi kryptimi pėda ore pieškite didelį apskritimą. Kartokite 20 kartų viena ir kita kryptimis, vėliau kojas pakeiskite padėtimis.

 5. Tempimo pratimai nugarai ir krūtinei

Atsisėskite ant kėdės (galima ir atsistoti vis ūgiu), rankas pakelkite į pečių aukštį, sulenkite per alkūnę į viršų. Stenkitės, kad jūsų stuburas būtų tiesus. Tada rankas lenkite atgal, kol krūtinės srityje pajusite švelnų tempimą. Palaikykite apie 30 sekundžių tada minutėlę pailsėkite. Pratimą kartokite 10 kartų.

 

 

 

6.  Tempimo pratimai riešui ir dilbiui

Savo dešiniąją ranką ištieskite priešais save, delnu į priekį, o pirštai turi būti tiesūs, nukreipti į lubas.  Naudodamiesi kairiaja ranka priešingos rankos pirštus temkite savęs link, kiek tik galima daugiau. Įtemptą delną palaikykite apie 30 sekundžių, tai pakartokite su kairiaja ranka.

Previous post:

Next post: