5 pasaulio valstybės ir tamsioji jų pusė

Post image for 5 pasaulio valstybės ir tamsioji jų pusė

Jei dievinate keliones į svečias užsienio šalis, jums būtina tai sužinoti. Čia rasite visą informaciją, ko saugotis penkiose populiariausiose ir turistų mėgiamiausiose valstybėse.

5. Brazilija

Šoje šalyje itin jaučiamas didelis skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų. Brazilijoje negausios patruliuojančių policininkų pajėgos, didelis nusikaltimų skaičius, narkotikai pardavinėjami tiesiog gatvėje, o pagrobimai ir žiaurus elgesys viešoje vietoje jau tapo įprasta. Jau eilę metų ši vieta nei vienu iš šių rodiklių nepasistūmėjo į priekį, o tik ritasi vis žemiau ir žemiau. Nepaisant visko, šiaurinėje Brazilijos dalyje esantys paplūdimiai yra neeilinio grožio, kurie kasmet sutraukia milijonus turistų. Kyla klausimas, ar verta čia apsilankyti? Vienareikšmiškai – taip, tačiau privalu pasisaugoti ir niekada nebūti vienam. Geriausia neklausyti vietinių žmonių duodamų patarimų (ypač tų, kurie  perdėtai malonūs).

 4. Kolumbija

Šią šalį labai mėgsta žygeiviai. Nors Kolumbija po truputį stengiasi susigrąžinti prarastą gerą vardą, dėl didelio nusikalstamumo bei neigiamos reklaminės kampanijos, šios valstybės reputacija vis dar nėra skaidri. Didelė dalis nusižengimų įstatymui bei žmonių grobimų padaroma toje šalies dalyje, kurią prižiūri FARC (Nacionalinės Kolumbijos karinės pajėgos). Kolumbija yra antroji šalis pasaulyje pagal randamų minų skaičių. Tačiau viename miestelyje (Bogotoje) turistai kol kas retai susiduria su panašaus plauko problemomis. Šiuo atveju patariame vengti retai ar visiškai neapgyvendintų teritorijų.

3. Afganistanas

Tai valstybė, kuri pavojingiausių šalių rinkimuose užima garbingąją pirmąją vietą. Tikriausiai visi girdėjo apie Irake vykstančius  savižudžių susisprogdinimus, pagrobimus, teroristinius išpuolius. Net keletą dešimtmečių trunkantis karas sumažino Irako turistinį patrauklumą. Keliautojų nebetraukia išskirtinė gamta ar architektūriniai statiniai, jie neaplankomi vien dėl didžiulės baimės. Vis dar svarstote ar vykti? Mes nepatariame ten keliauti. Nepaisant to, kad yra sudaryti specialūs turistiniai maršrutai, geriausia šią šalį palinkti ramybėje (bent jau iki tol, kol pasibaigs karas).

2. Irakas

Tai viena švenčiausių islamą išpažįstančių žmonių vietų, kuri ribojasi su Saudo Arabija. Ši valstybė – visai kaip senovinis Babilonas.  Patariame apsilankyti šalies viduryje, tačiau reikia turėti nemažai drąsos, kad tai padarytum. Nors šioje valstybėje jau nebegirdėti bombų smūgių ir karas jau baigėsi, tačiau žmonių dingimai, teroristiniai išpuoliai – vis dar dažnas reiškinys. Patariame apsilankymą Irake atidėti dar keletui metų. Situacija su kiekviena diena vis gerėja, o turizmo industrija bando susiformuoti iš naujo.

1. Pietų Afrika

Labai dažnai ši šalis vadinama prievartautojų sostine. Pietų Afrika – tai valstybė, kuri pirmauja pasaulyje pagal žmonių nužudymo ir  sukeltų avarijų skaičių. Reikia nepamiršti paminėti, kad 2010 metais čia vyko Pasaulio Taurės futbolo varžybos. Visada atsiminkite, kad nusikaltimai atsitinka tik tam tikrose vietose. Jei labai norite čia keliauti, lankykitės tik tose vietose, kur daugiau žmonių, visada būkite apdairūs ir tada viskas bus kaip sviestu patepta.

Previous post:

Next post: