5 populiariausi mitai – sugriauti!

Post image for 5 populiariausi mitai – sugriauti!

Ne visos visuomenėje paplitusios paskalos yra tiesa. Pateikiame pačius pikantiškiausius mitus, kurie, pasirodo, yra visiška apgaulė!

Suši – tai patiekta gyva žuvis

O iš tikrųjų yra štai taip: daugelis žmonių suši maišo su kitu panašiu kinų virtuvės patiekalu. Sašimi – tai patiekti plonyčiai vis dar gyvos žuvies gabalėliai. Sušis – tai patiekalas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra ryžiai, jie papildomi įvairiomis daržovėmis, jūros gėrybėmis, o visi produktai yra vienokiu ar kitokiu būdu apdoroti. Vakarų pasaulyje šis patiekalas labiausiai vertinamas tada, kai patiektas su džiovinta krabų mėsa ar rūkyta lašiša.

Saulė yra geltona 

Pasirodo, kad saulė yra visiškai balta. Kyla klausimas, o kodėl mes matome ją geltoną? Taip yra dėl to, kad spinduliai krenta per atmosferą, lužta ir atsispindi šitokiu atspalviu. Būtent dėl tos pačios priežasties naktį dangus yra juodas, o dieną – žydras. Atmosferoje krintanti balta šviesa susiduria su mėlyna ir violetine, o kol ateina iki mūsų akių, galiausiai, pasidaro geltona. Juk ne veltui leisdamasi saulė visą dangų nudažo saulėgrąžų geltonumo bei kraujo raudonumo atspalviais.

Mes naudojame tik 10% savo smegenų 

Šis neteisingas suvokimas išliko dar nuo Einšteino laikų. Iš tikrųjų, jau ne kartą mokslas įrodė, kad nėra nei vienos smegenų vietelės, kuri neturėtų savo funkcijos. Net tada, kai miegame tam tikra pilkosios masės dalis yra aktyvi. Žinoma, tai iš dalies gali būti tiesa tik tuo atveju, jei žmogus yra labai sunkiai sužalotas (pavyzdžiui, autoįvykio metu). Juk būtų tikrai nelogiška manyti, kad mūsų kūnas funkcionuoja tik 10 procentų, nes neveikia visa likusi smegenų dalis, kuri atsakinga už įvairiausias organizmo vietas.

Vandens sukimosi kryptis kriauklėje priklauso nuo to, kuriame žemės pusrutulyje gyvenate

Dažnai mums atrodo, kad vanduo išbėgdamas sudaro sūkurį. Iš tiesų vanduo bėga visiškai tiesiai. Dėl tokio efekto galime kaltinti žemę ir jos sukimąsi apie savo ašį. Lygiai tuo pačiu principu jūrose susidaro tornadai ar audros. Mokslo žmonės tai vadina Kariolio efektu.

Liežuvis turi skirtingus skonius suvokiančias zonas

Viso to priežastis – neteisingas vieno vokiečių mokslininko (D. P. Hanig, 1901 metai) veikalo vertimas, kuriame jis stengėsi paaiškinti tam tikros kalbos efektus, kurie yra tiesiogiai susiję su keturiais pagrindiniais jaučiamais skoniais.Vertimą padarė Harvardo universiteto psichologas Edwin G. Boring. Tiesa yra ta, kad žmogus skonį gali jausti bet kuria liežuvio dalimi.

Previous post:

Next post: