Top-10. Moterys, pakeitusios pasaulį

Post image for Top-10. Moterys, pakeitusios pasaulį

Yra šimtai moterų, kurios turėtų ir galėtų patekti į šį sąrašą, tačiau čia pateikiame tik pačias pačiausias. Šios silpnosios lyties atstovės į mūsų gyvenimą įnešė nemažą indėlį. Vienos jų įkūnijo gyvą seksualumą ir meilę, kitos – toleranciją ir pasiaukojimą dėl kitų.

 10. Margaret Thatcher

Dž. Britanija niekada neišgyveno tokio auksinio laikotarpio, kaip Margaret Thatcher vadovavimo laikais. Ji tarsi „išgydė“ ne tik savo šalį, bet ir pataisė šlubuojančią Europos ekonominę situaciją. Tai buvo pirmoji Jungtinės Karalystės Premjerė moteris. Savo radikaliomis ir inovatyviomis idėjomis įrodžiusi, kad „geležinė ledi“ gali pakeisti ne tik vienos šalies istoriją. Margaret Thatcher sugebėjo savo valstybę išgelbėti nuo nacionalinio smukimo, bei paliko ryškų pėdsaką globaliosios politikos arenoje.

9. Marilyn MonroeTikriausiai ne vienam žmogui kyla klausimas: o kuo gi nusipelnė ši šviesiaplaukė gražuolė? Atsakymas visiškai paprastas. Merilyn Monroe – tai legendinis vardas, kuris dar ir šiandien turi savo vertę. Savo laiku ši moteris įnešė nemažą indėlį į grožio bei televizijos industriją. Jos rengimosi stiliaus detalės dažnai sutinkamos pačių garsiausių dizainerių kolekcijose, o jos personažas – vis dar populiarus didžiuosiuose ekranuose.

8. Motina Teresė


Šventoji Dievo pasiuntinė savo sielą ir gyvenimą pašventė vargšams ir visuomenės atstumtiesiems. Ji visiems skleidė savo begalinę meilę. Motina Teresė žinoma kaip viena humaniškiausių žmonių visoje Planetoje. Ji Kalkutoje įsteigė „Geraširdžių Misionierių“  labdaros organizaciją, kuri išsiplėtė net per 133 šalis.  Iki šių dienų, Motina Teresė yra laikoma pačiu rūpestingiausiu žmogumi Žemėje.

7. Aung San Suu Kyi

Neprilygstama moteris, kuri kovoja už demokratiją. Aung San Suu Kyi siekia puoselėti vieną iš esminių gyvenimo pamokų: mes neprivalme būti žiaurūs, kad būtume stiprūs. Vieno labai įtakingo Birmos veikėjo duktė drąsiai įstojo į politikų gretas, kurioje kovoja už paprastų žmonių teises ir demokratiją.

6. Rosa Parks

Geriausiai žinoma kaip kovotoja už lygias teises. Ji siekė, kad juodaodžiai būtų integruoti į visuomenę, o ne diskriminuojami.

5. Amelia Earhart


Vienas iš įstabiausių figūrų visoje pasaulio istorijoje. Amelia Earhart žinoma dėl savo nutrūktgalviškų poelgių, kurie nelabai priimtini jai, kaip moteriai. Ji buvo drąsi lakūnė, bei knygų autorė, kurios tapo bestseleriais. Amelia sulaužė visus visuomenės stereotipus apie moterį, kaip silpnąją lytį, ir parodė visam pasauliui, kad kiekvieno žmogaus dvasia yra didžiausia varomoji jėga, kuri neleidžia sustoti.

4. Emmeline Pankhurst

Emmeline Pankhurst gimė politiškai aktyvioje šeimoje. Nuo pat jaunystės ji prisidėjo prie judėjimo Dž. Britanijoje, kuriuo buvo siekiama  iškovoti lygias teisias tiek vyrams, tiek moterims. Politikos istorijoje Pankhurst minima kaip viena žymiausių 20 amžiaus socialinio gyvenimo aktyvisčių.

3. Marie CurieTai pirmoji moteris, kuri buvo apdovanota net dviem Nobelio premijomis. Marie Curie nuodugniai tyrinėjo radioaktyvias medžiagas, atrado net du cheminius elementus: polonį ir radį. Jos dėka išrastas vėžio gydymo būdas, naudojant radioaktyvius izotopus.

2. Žana D’Ark

Tai viena Šimtamečio karo dalyvių, kuri sugebėjo atvesti prancūzijos armiją į pergalę. Žana D’Ark suvaidino svarbų vaidmenį ir Charles VII karūnacijos metu. Ji laikoma Prancūzijos nacionaline didvyre.

 1. Florence Nightingale


Florence Nightingale „išrado“ šiuolaikinę seselės profesiją. Labai didelį indėlį ji paliko Krymo karo metu, kai slaugė sužeistus kareivius. Florence Nightingale parodė, kad gali ne tik atsidaviusiai prižiūrėti pacientus, tačiau kartu tvarkyti visos ligoninės administracinius klausimus.

Previous post:

Next post: