Žiema – geriausias metų laikas

Post image for Žiema – geriausias metų laikas

Ar jau pasiruošėte žiemai? Dažniausiai žmonės prisimena tik apie šiuo metų laiku kūną stingdantį šaltį ir ledą. Tačiau pažvelkime į šio reikalo šviesiąją pusę: pateikiame net 10 priežasčių, kodėl žiema geriau nei vasara!

  • Sniegas

Nes tik žiemą mes galime mėgautis be galo nuostabiu reiškiniu – sniegu. Tai ne tik puiki statybos priemonė (pilys, tvirtovės ir pan.), bet baltu ir puriu sluoksniu padengti laukai, miškai atrodo daugiau, nei žavingai – lyg visas pasaulis būtų apibarstytas cukraus pudra. Nepamirškime, kad ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mėgsta pasiausti ir pažaisti sniego karą, pačiuožinėti nuo kalniuko ar suridenti sniego senį.

  • Šilta ir kūnui miela apranga

 Žiemą stengiamės apsirengti kuo daugiau, patogiau ir minkščiau. Renkamės ilgus paltus, vilnonius megztinius ir kojines, kailines kepures bei kumštines pirštines. O kas svarbiausia, kad žiemą moterims nebūtina avėti aukštakulnius batelius ir jos vis tiek atrodys stilingai. Svarbiausia yra nepaslysti ir nepargriūti.

  • Ypatingai skanus maistas bei gėrimai 

 

Metas, kai vis dažniau galime susišildyti atsigėrę karšto šokolado, ar paskanauti ką tik iškeptu pyragu ar vis dar garuojančiais sausainiais.  Nes tik žiemą įprasta skanauti karštuosius gėrimus, kurie vilioja vanilės, cinamono ar kitais gardžiais kvapais.

  • Romantika

Juk žiemą, kai labai šalta, du kūnai vienas šalia kito sušils daug greičiau, nei būdami atskirai. Besikūrenantis židinys, laikymasis už rankučių – tikra romantika. Tai pats puikiausias metas prie visos šeimos narių pasipiršti savo išrinktajai. Šaltas oras tikrai neleis, kad jūsų rankos prakaituotų ar veidą padengtų drovumą išduodantis raudonis.

  • Ekstremalus žiemos sportas

Slidinėjimas, važinėjimas rogutėmis, čiuožinėjimas snieglente ar pačiūžomis – tai tik keletas smagiausių užsiėmimų žiemą. Tokios vietos, kaip status kalniukas ar slidinėjimo trasos sutraukia minias žmonių, ne tik tuos, kurie mėgsta ekstremalų sportą. Visada galima sugalvoti kažką naujo ir, leidžiantis nuo kalniuko, išbandyti netradicines priemones. Juk temperatūra, esanti žemiau nulio, neverčia visą laiką sėdėti namie.

  • UV ne taip stipriai paveikia odą

Vien dėl to, kad žiema, nederėtų pamiršti savo odos, ypač veido. Žinoma, saulė jau nėra tokia pavojinga kaip vasarą, tačiau ir šaltuoju metų sezonu pasitaiko atvejų, kad tam tikra kūno dalis nudega. Tačiau daug labiau reikėtų saugotis to, kad oda būtų tinkamai apsaugota nuo nušalimo.

  • Daugiau laiko praleidžiame su šeima

Vasaros naktys trumpos, o begaliniai vakarai – kupini nuotykių. Dažniausiai juos visus praleidžiame draugų ar pažįstamų kompanijoje. O štai žiemos vakarai ilgi, kuriuos galime praleisti kartu su savo šeima. Bendraudami, žaisdami ar tiesiog kartu stebėdami mėgiamą TV laidą – vis tiek laiką leidžiame su tais, kurie mums yra brangiausi.

  • Fotografijos 

 

Jei esate prisiekęs fotografas ir siekiate fiksuoti pačius natūraliausius gamtos reiškinius, žiema – tai pats puikiausias metas, kai galite tai padaryti. Įstabus sniego baltumas ir purumas bei mieganti flora – puikus derinys nuostabiai nuotraukai.

  • Jokių vabzdžių!

 Jei žiema tikrai šalta (o Lietuvoje jos tikrai tokios ir būna), paprastai neišvysime jokio vabzdžio iki pat pavasario, kuomet saulutė pradeda šviesti vis skaisčiau. Taigi, atsipūskite, vabalų sezonas jau beveik pasibaigė, ir ateinančius keletą mėnesių jau nebereikės jaudintis dėl įkandimų ar įkyraus zvimbimo.

  • Didžiosios metų šventės 

O žiemą būna ir Kūčios, ir Kalėdos, ir Naujieji metai, o kur dar Valentino diena! Tai patys smagiausi vakarai, kurių įspūdžiais dalijamės  dar po didžiųjų švenčių praėjus mėnesiui ar net keliems. Taigi nenuvertinkite šaltojo metų laiko, juk jis atneša tiek daug džiaugsmo ir linksmybių!

Previous post:

Next post: