Gelbėjimosi kapsulė

Post image for Gelbėjimosi kapsulė

Kas jau kas, tačiau japonai tikrai gali pasigirti išradingumu. Vos tik jų šalį pradėjo siaubti gamtos stichijos, jie išrado būdą kaip nuo jų apsisaugoti. Šį kartą siūlomos specialios drėgmei atsparios gelbėjimosi kapsulės. 

Kai Japoniją kovo mėnesį nusiaubė net keletas žemės drebėjimų ir ciunamių, išradėjas Shoji Tanaka (įmonės „Cosmo Power“ vadovas) sukūrė individualią išsigelbėjimo priemonę. Jei matote, kad artėja potvynis, norint išsaugoti gyvybę, galite pasinaudoti šia neįprasta kapsule.

Šioje kapsulėje yra specialius liukas, nedidelis langelis ir dvi skylės: viena jų vandens nusausinimui, o kita – ventiliavimui. Neįprastas išradimas pavadintas Arkos vardu. Ji sukurta iš plastiko, vien dėl to, kad ši medžiaga yra lengvesnė ir patvaresnė nei plienas, be to, plūduriuoja vandenyje. Kapsulės diametras – 1, 2 metro. Ryškiai geltona spalva nelaimės atveju patrauktų  gelbėjimo tarnybų dėmesį.

Šiuolaikinės vienvietės Nojaus Arkos kaina siekia apie 288 000 jenų (t.y apie $ 3,800). Už dvivietę ir šiek tiek geresnę kapsulę tektų pakloti 345 000 jenų ($ 4,500). Firmos „Cosmo Power“ atstovas spaudai kalbėjo, kad tokių gelbėjimosi prietaisų užsakyta per 700 vienetų, o keturios jų – net šeimyninio tipo. Šios arkos labai paklausios tarp žvejų šeimų ir pajūrio gyventojų.

Previous post:

Next post: