Top-5. Keisčiausi teminiai parkai

Post image for Top-5. Keisčiausi teminiai parkai

Dar vienas straipsnelis, skirtas mėgstantiems keliauti. Pristatome pačius keisčiausius teminius parkus visame pasaulyje. Nepatikėsite, tačiau į šį top penketuką pateko ir Lietuva!

5. Šventosios žemės patirtis ir išgyvenimai

 Įsivaizduokite teminį parką, kuris apima visą Jėzaus gyvenimą.  Religiniu požiūriu, lyg ir nebūtų čia nieko blogo, nes įvykiai atkartojami istoriškai teisingai. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas Kristaus kančios keliui ir jo nukryžiavimui.  Ar norėtumėte apsilankyti? O gal ši mintis jus atbaido? Šio parko paskirtis – parodyti šiandieniniam žmogui Dievo sūnaus gyvenimo kelią. Šventosios žemės sumanytojai tikrai pasistengė: tiksliai atkurta tuometinė miestelio atmosfera, kuriame vyksta turgus, yra pastatytos specialios šventyklos, galite apsilankyti net Jėzaus kape.  Kai tik įeini į parką, pasijunti lyg būtum atsidūręs gilioje senovėje.  Kol kas niekas šios vietos nepavadino šventvagiška, todėl ji sėkmingai gyvuoja, čia kas dieną suplaukia tūkstančiai turistų iš viso Pasaulio. Tad, jei esate pamaldus krikščionis, pats leikas leistis į Orlando miestą.

4. Atminties kaimas 

 Dar vienas teminis parkas, kuris leidžia keliauti laiku. Atminties kaimas suteikia galimybę kiekvienam apsilankiusiajam pasijusti vergo kailyje. Haityje gyvenantys Ron ir Carla Bluntschli sumąstė atidaryti būtent šį edukacinį parką, kad kuo daugiau žmonių galėtų susipažinti su vergove. Kiekvienas lankytojas, užsukęs į Atminties kaimą, gali pasirinkti savo vaidmenį: gali būti dalyviu arba tiesiog pasyviu žiūrovu.  Tie, kurie nori išbandyti savo jėgas, turi apsivilkti jiems duotus drabužius ir kibti į darbus.  Vieni vergai surakinti grandinėmis turi pakrauti netikrą laivą, o kiti yra parduodami dirbti kavos plantacijose. Po 12 darbo valandų vergai įvykdo sukilimą ir taip save išlaisvina. Nors parkas dar tik kuriamas ir tobulinamas, tikrai vertas pagyrų už originalumą.

3. Grūto parkas 

Nenutoldami nuo žmonių priespaudos temos pristatome kitą teminį parką, tai – Grūtas, dar žinomas kaip „Stalino pasaulis“ arba „totalitarizmo parkas“. Patikėkite, tai toli gražu ne lietuviškas disneilendas. Visa teritorija aptverta spygliuota viela, bei, kur tik akys mato, kiekvienoje pakampėje riogso stebėjimo bokšteliai. Šio parko įkūrėjas Viliumas Malinauskas teigia, jog čia garsiausiųjų sovietinių veikėjų namai. Jame galite sutikti Staliną, Leniną, Marksą ar patį Dzeržinskį. Tai tik keletas žymesnių vardų iš 100 čia esančių statulų. Jos į parką buvo atgabentos po 1990 metų įvykių, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. Tam, kad ši vieta atrodytų daug patrauklesnė, V. Malinauskas įsteigė mini lunaparką ir nediduką zoologijos sodą su povais, stručiais ir daugeliu kitų  gyvūnų.

2. Bon Bon žemė 

 Parkas pirmą kartą duris atvėrė 1998 metais. Tačiau dar ne kartą buvo statytas ir perstatytas, kad jame būtų patalpinta daugiau atrakcijų ir pramogų.  Bon Bon žemė įsikūrusi Danijoje,  o pagrindinė parko tema yra – kakutis. Pakankamai keistokos formos humoras, ar ne? Čia galite rasti įvairiausių gyvūnų skulptūrų, kurias vaikai tiesiog dievina. Tačiau neįprastos šių parko  herojų išraiškos ir gestai parką paverčia nerimą keliančia vieta. Ar norėtumėte pasivažinėti tokiais amerikietiškais kalneliais, kurie vadinasi „šuns kakučio padėklas“. O ar norėtumėte kaip suvenyrą atminčiai įsigyti kiaulės statulėlę su moteriškomi krūtimis?  Kad ir kaip bebūtų mums keista, Danijoje šis parkas yra labai populiarus ir nemažai šeimų traukia čia papramogauti.

1. Meilės šalis

 Meilės šalis tikrai nusipelnė būtų šio sąrašo viršūnėje. Jei manote, kad Froidas pernelyg akiplėšiškai naudojo vyriškų ar moteriškų lytinių organų simbolius, jūs dar nepabuvojote šiame parke. Pietų Korėjoje esanti Meilės šalies parko tema yra vien tik  seksą ir apie tai susiję dalykai. Prieš atidarant šį parką, buvo nuspręsta, kad jis bus tik suaugusiems. Tačiau tiek atidarymo dieną, tiek dabar įleidžiami kone visi pageidaujantys. Pagrindinė šio parko idėja – padėti kinijos piliečiams pasimėgauti seksualinio gyvenimo harmonija. Čia galite rasti visko, ko dar nematėte: milžiniškų lytinių organų, skirtingas sekso pozas vaizduojančių skulptūrų. Šiuo metu šiai vietai gresia uždarymas, nes Kinijos valdžia teigia, kad jis daro neigiamą įtaką visai kinų kultūrai.

 

Previous post:

Next post: