Didieji ir švelnieji milžinai

Post image for Didieji ir švelnieji milžinai

Kartą Markas Tvenas pasakė: „šuns dydis kautynėse neturi reikšmės, daug svarbiau, kokia šuns kovotojo dvasia“. Tačiau išvaizda labai apgaulinga, ypač kai pamatai „šuniuką“, sveriantį daugiau kaip 40 kilogramų. Pateikiame keletą didžiųjų šunų veislių, kurių grėsmingai didelis ūgis slepia dar didesnes širdis.

Didieji danų dogai

Neįmanoma neišsigąsti, kai prie tavęs artinasi didysis danų dogas.  Šio šuns ūgis siekia net 75 cm, o sveria apie 70 kg.  Tačiau šių gyvūnų charakteris yra labai švelnus. Kaip šunys, jie yra labai išmintingi, nepaprastai mėgsta mažus vaikus, gerai sutaria su kitais naminiais gyvūnėliais ir, apskritai, yra labai meilūs ir švelnūs.

Airių vilkšunis


Vien tik pažvelgę į šią nuotrauką, galite atspėti, kad airių vilkšuniai yra viena aukščiausių šunų rūšių. Tačiau sunku patikėti tuo, kad tai yra mažiausiai agresyvumo turintys gyvūnai. Iš tiesų vilkšuniai labai geranoriški, todėl jie nelabai gerai sargauja. Tačiau visada bus ištikimi šeimos narių draugai.

Mastifas

 Dar labai dažnai vadinamas anglų dogu. Tokio suaugusio šuns ūgis siekia nuo 67 iki 80 cm, o kūno masė svyruoja nuo 58 iki 100 kg. Mastifai yra nepaprastai geri sargai kaip ir ištikimi draugai: atlaidūs bei kilnūs.  Anglų dogai labai prieraišūs, todėl geriausia būtų, jog šeimininkai nesikeistų.

Senbernarai

Dar labai gerai žinomas kaip Betovenas. Šie šunys yra pagarsėję išdaigininkai, tačiau su jais labai lengva susibendrauti. Labai svarbu senbernarus tinkamai išauklėti ir, žinoma, nenaudoti agresijos. Tokiu atveju jie visada bus žaismingi ir laimingi. Nors iš tikrųjų jie yra nuoširdūs darbininkai, senbernarai labai mėgsta būti žmonių apsuptyje.

Niūfaundlendai

Ar atsimenate Nana iš Piterio Peno? Tai buvo šuo, kuris priklausė būtent niūfaundlendų rūšiai. Šie gyvūnai yra labai budrūs, tačiau taip pat nepaprastai draugiški mažiems vaikams. Niūfaundlendas tinkamai atlikęs užduotį jausis ypač laimingas,  visada trokš įtikti, kad tik jį pagirtų.

Sibiro haskiai

 Haskiai iš dalies labai panašūs į vilkus, tačiau jų charakteris – visiškai skirtingas. Nepaisant to, kad jie yra linkę pabėgti nuo šeimininkų, bei sunkiai mokosi, iš tiesų verta pasistengti dėl to, kad vėliau galėtumei turėti protingą, ištikimą ir mylintį draugą.  Tačiau Sibiro haskiai yra labai pavydūs, tiek naujiems žmonėms, tiek naujai atsiradusiems naminiams gyvūnėliams.

Didieji Pirėnų aviganiai

 Ne masyvia išvaizda (sveria nuo 40 iki 80 kg), o ypatingai skardžiu balsu žmones gąsdina Didieji pirėnų aviganiai. Tačiau to nereikėtų labai sureikšminti, juk, vienaip ar kitaip, visi šunys loja. Ši rūšis pasižymi kilniaširdiškumu, ypač savo šeimininkams. Labai mėgsta gyventi šeimoje, kur yra vaikų. Savo meilę išreiškia priekines letenas užkeldami žmogui ant pečių.

Berno zanenhundai

Kaip ir Niūfaudlendai, ši rūšis nebijo juodo darbo ir didelio fizinio krūvio. Vien dėl to Berno zanenhundai yra labai lengvai treniruojami, taip priversdami šeimininką pasijusti laimingu. Šios rūšies atstovai labai mėgsta aplinkinių dėmesį, ypač laiką, kai būna kartu su visa šeima.

Rotveileriai


Rotveileriai atrodo išties agresyviai, bei daugelis žmonių turi susidarę klaidingą nuomonę, kad būtent šios rūšies šunys yra labai pavojingi. Tačiau, jei nuo pat mažumės šį gyvūną atidžiai treniruosite, užaugę jie bus patys mieliausi šunys, kokius tik galite įsivaizduoti.  Jiems labai patinka būti žmonių apsuptyje, todėl šie keturkojai turi labai stiprų įgimtą refleksą juos ypač akylai ginti ir saugoti. Todėl rotveileriai labai piktai priima naujus žmones.

Didieji šveicarijos kalnų dogai

 Tikriausiai nelabai girdėtas pavadinimas. Tai labai reta rūšis, seniau šie šunys buvo naudojami specialioms gelbėjimo operacijoms ar net medicininėms terapijoms. Šios rūšies dogai labai šeimyniški, atsidavę bei mylintys. Jie labai greitai prie prisiriša prie naujų žmonių.

Previous post:

Next post: