Nepatikėsite, tačiau tai ne Photoshop!

Post image for Nepatikėsite, tačiau tai ne Photoshop!

Pateikiame keletą fotografijų, kurios tikrai privers suabejoti. Tačiau užtikriname: jos tikros. Jokių photoshop programų, vaizdo manipuliacijų ar optinių apgaulių.

 

Kai pirmą kartą ši nuotrauka pasirodė BBC Wildlife programoje Africa Geographic, o vėliau ją jau publikavo ir dienraščiai Paris Match bei Daily Mail. Jų redakcijas užplūdo smalsuolių laiškai ir skambučiai. Visi iki vieno buvo labai susidomėję ar ši nuotrauka yra tikra, ar pagražinta photoshop’u. Iš tiesų šita fotografija padaryta naudojant paprastą Nikon F5 fotoaparatą su  17-35 mm lęšiuku.

Tai ne kadras iš kompanijos Pixar sukurto filmo „Aukštyn“. Tai tik imitacija. TV serialo How Hard Can It Be kūrėjai bendraudarbiaudami kartu su kanalu National Geographic sukūrė 16 pėdų aukščio ir 16 pėdų pločio medžio imitacijos namuką, kurį į orą lengvai pakėlė 300 helio pripildytų balionų.

Iš serijos „Paauglių istorijos“ – tai fotosesija, kurią taip pavadino jos autorė Julia Fullerton-Batten. Milžinė mergaitė miniatiūrų pasaulyje. Tačiau čia taip pat nėra jokios klastotės. Tikras modelis (t.y. įprasto ūgio mergina) ir iš kartono sukurtas miesto maketas bei plastikiniai žmogeliukai.

 Cathie Jung (gimusi 1937 metais, JAV), kurios liemens apimtis dėvint korsetą siekia tik 37,5 cm. Nuėmus šį varžantį daiktą, jos liemens apimtis padidėja iki 52,5 cm. Cathie jau keletą dešimtmečių apsėdusi Viktorijos stiliaus manija. Nuo 38 metų moteris vilki specialų diržą, kuris padėjo jos liemens apimtį sumažinti nuo 65 cm iki 52,5 cm. Prie šios nuotraukos neprisidėjo joks photoshop meistras, o prie Cathie liemens – joks chirurgas.

 Mergaitė, vardu Doreen, jodinėja ant aligatoriaus. 1920 metai.

 Alexa Meade sukurtos nuotraukos atrodo lyg nutapyti paveikslai. Tačiau iš tiesų čia padarytos nupieštų žmonių fotografijos.

 Tikrai panašu į photoshop meistro darbą. Tačiau ši nuotrauka (kaip ir joje užfiksuota vieta) yra tikrų tikriausia. Neįprastos formos sala yra ant Hurono ežero pakrantės.

Nuotrauka, pavadinta „Dievo drobė“. Tai ne photoshopas, o tinkamu momentu pagautas kadras.

Namas aukštyn kojomis. WonderWorks pastatas atrodo išties įspūdingai. Juolab, kad tai neoklasicizmo stiliaus rūmai, tačiau pastatyti atvirkščiai, ant stogo. Šioje keistoje vietoje įsikūręs interaktyvus muziejus, kuriame galima išvysti net gyvą lazerių pasirodymą. 

Šį įspūdingą JAV vadovo portretą sukūrė talentingas kubietis menininkas Jorge Rodriguez-Gerada. Jam prireikė visai nedaug: tik žvyro, smėlio, juodžemio ir, žinoma, didelės teritorijos. Šis paveikslas buvo pagamintas viename Barselonos paplūdimių. Obamos portreto matmenys išties verti dėmesio: 135 m ilgio ir 80 metrų pločio. Visos paveikslui reikalingos medžiagos ( viso apie 500 tonų grunto) buvo paaukotos.

Previous post:

Next post: