Monsanto – miestas tarp didžiulių akmenų

Post image for Monsanto – miestas tarp didžiulių akmenų

Šiandien keliamės ten, kur šilta, kur šviečia saulutė. Portugalijoje yra vienas gražiausių bei turistų lankomiausių miestų – Monsanto. Klausiate kuo jis ypatingas? Ne vieno keleivio akį patraukė keista miesto vieta – jis pastatytas tarp milžiniškų akmens luitų.

Žavingasis Monsanto miestas – tai senovinė gyvenvietė, įsikūrusi Portugalijos pakraštyje, netoli kalnų. Ši vieta apibūdinama kaip viena įstabiausių Pasaulyje. Nedidukės gatvės, išsiraizgydamos sukuria labirinto įspūdį. Granitiniai namai, tarsi įsprausti tarp didžiulių akmenų ir uolų pakraščių.

1938 metais Monsante miestas buvo pavadintas pačiu portugališkiausiu visoje valstybėje. Žinoma, tai atrodo kiek keista, tačiau iš dalies būtent ši gyvenvietė atspindėjo tikrąją senųjų vietinių gyventojų dvasią. Juk ne visi namai portugalijoje įsprausti tarp ddžiulių akmenų. Būtent šis titulas Monsante atiteko dėl to, kad tai yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Kadangi šioje zonoje buvo draudžiama kištis žmogui, visa aplinka yra susiformavusi natūraliu būdu.Tai ir yra pagrindinis šio miesto žavesys.

Daugelis namų Monsanto mieste yra unikalūs ir būdingi tik šiai vietovei. Retai kur aptiksite (jei iš viso pavyks surasti) tokį namą, kuris nebūtų iškaltas didžiulėje uoloje. Kad tai gyvenama patalpa išduoda tik išorėje esančios durys.  Tačiau šis mažas miestelis turi ir tikrosios portugališkosios architektūros bruožų, kuriems įtaką padarė viduramžių romaninis stilius. Miesto gatvelės beprotiškai siauros: jos tinkamo pločio vieno asilo traukiamam vežimui ar keletui einančių žmonių. Įkopę į labai statų kalną viršuje išvysite neregėto grožio buvusią Tamplierių ordino pilį.

Šis kaimelis yra netoli didesnio savivaldą turinčio miesto Idaha-a-Nova (apie 12 kilometrų), o nuo vieno didžiųjų Ispanijos miestų, Salamancos – net 160 kilometrų.  Susisiekimas su šia vietove labai prastas. Tačiau nepirškite to fakto, kad apsilankyti čia yra tikrai verta ir visai nesvarbu kiek sunkumų teks patirti norint čia patekti.

Previous post:

Next post: