Kad santuoka būtų sėkminga

Post image for Kad santuoka būtų sėkminga

Liaudyje yra sakoma: „Santuokos yra sukuriamos danguje, tačiau švenčiamos ant žemės“. Iš dalies tai tiesa, tačiau vestuvių organizacinė pusė yra šiek tiek kitokia. Santuoka gali būti su tuo žmogumi, kurį tu esi įsimylėjęs, arba su tuo, kurį tau išrinko tėvai.  Tačiau tai yra tas žmogus, su kuriuo pasiryžai praleisti visą likusį gyvenimą, išgyventi su juo pakilimus ir nuosmukius.  Jei jau nusprendei tuoktis, tai reikėtų skirti šiek tiek laiko antrosios pusės gilesniam pažinimui. Jei tikrai galvojate įsipareigoti visam gyvenimui, keletas patarimų, kurie pagelbės kuriant sėkmingą santuoką. 

Ikisantuokiniai rūpesčiai. Jei jau prakalbome apie įsipareigojimą visam likusiam gyvenimui, dažniausiai abu būsimuosius sutuoktinius kamuoja ne patys maloniausi jausmai: tai baimė, susirūpinimas ir perdėtas nervingumas. Dažniausiai jaudinamasi dėl dalinimosi bendra erdve ir prisitaikymo prie beveik nepažįstamo žmogaus. Ir visai nesvarbu, draugaujate, o gal jau ir gyvenate kartu 3 ar 8 metus. Kai susituokiate, regis, viskas pasikeičia. Ir partneris/ė ir jo/jos elgesys. Geriausias būdas išvengti (ar bent jau sumažinti) šią problemą, tai kuo dažniau susitikti su antrąją buse, stengtis kitą pusę pažinti įvairiausiose situacijose, kurios būtų neįprastos. Tokiais atvejais žmogus pasirodo koks yra iš tiesų. Ypač dažnai patariama išvykti į nepažįstamą šalį. Tada jūs arba labai suartėsite, arba išsiskirsite. Toks jau tas gyvenimas.

Liaukitės vienas kitą kontroliuoti. Santuoka – tai gyvenimas, kuriame reikia labai daug atsakomybės, o jis yra kupinas lūkesčių. Jei vienas kitą stengsitės reguliuoti, anksčiau ar vėliau pavargsite. Prisitaikymas  ir pasitikėjimas vienas kitu – štai sėkmingos santuokos pagrindas. Jūsų išsirinktasis gyvenimo draugas/draugė gali mėgti visai kitus dalykus, nei jūs pats/pati. Draugo/ės ir ir jo/jos šeimos vertybės gali būti gerokai skirtingos nei tavosios. Būtinai apie šiuos reikalus nuoširdžiai pakalbėti  ir išsiaiškinti kas, kur ir kaip. Būtinai pasidalinkite tais dalykais, kurie kelia nerimą, išsiaiškinkite situaciją. Viskas turi būti aišku dar prieš sukuriant naują šeimą. Skundimasis antrosios pusės nesupratingumu tikrai nepagelbės. O štai dalinimasis tarpusavyje – tikrai veiksminga priemonė kuriant sėkmingą santuoką.

Meilė suteikia sparnus. Žinoma, atsakymas į bet kurį klausimą slypi meilėje. Jei tarp jūsų tvyroja šis nuostabus jausmas, viskas išsispręs savaime ir sprendimą rasite ilgai nesiginčydami. Meilė vienaip ar kitaip santuokoje tikrai reikalinga, ji anksčiau ar vėliau sutvirtės ir taps jūsų santuokos pagrindu. Ypač tada, kai meilę sutuoktiniui papildys tokie jausmai kaip prisirišimas, pagarba. Duokite laiko sau ir savo partneriui/partneriui padirbėti prie santuokos ir laimingų santykių kūrimo. Būkite kantrūs ir nesibaiminkite priimti gyvenimo iššūkių.

Tačiau niekada nepamirškite: meilė – kiekvienos santuokos pagrindas.

Previous post:

Next post: