Pilkieji banginiai Meksikoje

Post image for Pilkieji banginiai Meksikoje

Ar žinojote, koks yra pats didžiausias ir labiausiai linkęs bičiuliautis žinduolis? Tikriausiai jau supratote, jog čia kalbame apie draugiškuosius pilkuosius banginius. Visai neseniai jie buvo pastebėti visai netoli Meksikos krantų. 

Visą pilkųjų banginių šeimyną sutiko vietiniai turistai, kurie plaukiojo po San Ignacio įlanką netoli Meksikos.

 Būtent tą dieną plaukusiems gamtos entuziastams ir pasirodė visa pilkųjų banginių šeimyna. Tarp stebėtojų buvo ir garsus BBC zoologas ir laidų vedėjas Mark Carwardine. Šią teritoriją jis jau tyrinėja apie 25 metus.


Mark Carwardine kalbėjo: „Tai buvo vienas iš pačių ypatingiausių mano pojūčių per visą gyvenimą. Kai visa didžiulė šeimyna drąsiai atplaukia prie pat tavo laivo ir tu gali pamatyti jų spindinčias akis. Tai tiesiog nepakartojama. “

 „Kartais banginis žmogui leisdavo prisiliesti net prie jo liežuvio ar net pabučiuoti jį į viršugalvį“ – įspūžiais dalijosi Mark . Būtent jis kanalui BBC pristatė net 2 naujas dokumentinio filmo serijas: Paskutinis kartas pasimatyti su Stephen Fry.

 Mark yra aistringas kovotojas už banginių saugojimą ir būtent šiuos nuostabius gyvūnus  labai vertina, siekia kuo labiau pagilinti žinias apie juos.

 Iš daugelio banginių rūšių, pilkieji yra panašiausi į mėlynuosius arba į kuprotuosius banginius. Jie mėgsta plaukti šonu, kad matytų savo kolegą, esantį šalia.

 Šie banginiai savo kelionę pradėjo iš Beringo jūros (Arkties vandenynas). Tai yra vienintelis žinduolis, kuris migruodamas gali nukeliauti net iki  20,000 km. Laikinai jie apsistojo Ramiąjame vandenyne (nuo gruodžio mėnesio) ir nebesimaitins ištisus penkis mėnesius, kol nesugrįš į gimtuosius vandenis.

 Regis, jiems patinka dėmesys…

 … be to, jie labai žaismingi.

 Norite tikėkite, norite – ne, tačiau jie jaučia, kai žmonės yra draugiški.

 Puikus dviejų žinduolių bendravimo pavyzdys.

 Nesijaudinkite, šiai merginai negresia joks pavojus.

Previous post:

Next post: