Tatuiruočių Pasaulyje

Post image for Tatuiruočių Pasaulyje

Tatuiruotė – pirmoji mintis, kuri ateina į galvą tik išgirdus šį žodį – tai kažkas pašėlusio. Kalbant visiškai rimtai, žmonės, kurie turi šiuos meno kūrinius, stengiasi įamžinti kažką tikrai labai svarbaus. Jų kūnai tampa tarsi balta drobė, ant kurios sukuriamas tikrų tikriausias meno šedevras. Tačiau ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado tatuiruotės? Pirmiausia jos buvo naudojamos kaip identifikacijos priemonė. Ši meno rūšis labai ilgai tobulėjo, ne tik dešimtmečius, o ir ištisus tūkstantmečius. Sąvoka „tatuiruotė“ kilo iš Samoa kalbos „tatau“, o tai reiškia pažymėtas dukart.

Nuo pat 1990 metų pradžios tatuiravimasis tapo labai populiarus.  Viena iš jų šio meno mylėtojų – gerai žinoma aktorė Angelina Jolie. Ji ant savo kūno  turi nesuskaičiuojamą kolekciją  piešinių .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktorė keletą tatuiruočių paskyrė savo vaikams. Pirmoji – skirta sūnui Maddox, kad jį visada lydėtų sėkmė ir aplenktų nelaimės.

Užrašas originalo kalba:

„May your enemy run far away from you. If you acquire riches, may they remain yours always. Your beauty will be that of Apsara Wheebr you may go, many will attend, serve and protect you, surrounding you on all sides.“ 

Antroji A. Jolie tatuiruotė įamžino kitų vaikų gimimo datą, vietą, bei jų ūgius ir svorius. Tikimasi, kad artimiausiu metu aktorės kūną papuoš dar dvi tatuiruotės, nes ji pagimdė dvynukus. Ant A. Jolie kairiojo riešo vidinės pusės puikuojasi radė H, ji reiškia begalinę meilę broliui James Haven.

Ir tai dar ne viskas. Šiek tiek žemiau bambos yra užrašas „Quod me nutrit me destruit“, o tai iš lotynų kalbos išvertus reiškia „kas mane maitina, tas mane ir žudo“.   Ant nugaros yra didžiulis tigras bei drakono tatuiruotė, o ant kairiojo dilbio – romėniškas skaičius13 (XIII). Tarp pečių puikuojasi užrašas  „Know your rights“.  Nepaisant daugybės rašalu sukurtų meno kūrinių, tikimasi, kad ji pasipuoš dar ne vienu reikšmingu simboliu.

Keletas kitų žvaigždučių ir jų tatuiruotės.

Nicole Richie

26 metų aktorė, dainininkė ir net dizainerė labai drąsiai tatuiruojasi: meno kūriniais nusėtas kone visas jos kūnas.  Ant kairiosios kojos kulkšnies puikuojasi rožančius, kuris simbolizuoja jos tvirtą tikėjimą. Ant nugaros yra du angeliuko sparnai , užrašas „Richie“,  ant kaklo – mažas kaspinėlis, o ant klubų puikuojasi tiara. Jos kūną puošia raudonas meteoras, su užrašu „virgin“, nes jos zodiako ženklas yra Mergelė. Ant jos pilvo ištatuiruoti balerinos bateliai simbolizuoja seną vaikystės svajonę. Nugaros apatinėje dalyje yra kryžius.

 Britney Spears

Dainininkė, dviejų vaikų mama ir kartais aktorė ant nugaros turi keletą fėjų, antrą jos kojos pirštą apgaubusios mažos saulutės, o ant kairės kojos puikuojasi besiruošiantis skristi drugelis. Taip pat šiek tiek žemiau bambos yra ištatuiruota gėlė, su paslaptingu kinietišku simboliu. Ant kaklo puikuojsi Hebrajiškas užrašas „Kabala“, ant kairiojo riešo – rausvi žaidimo kauliukai, o visai neseniai ant Britney kūno atsirado lūpos ir kryžius.

David Beckham

31 metų David Beckham pripažintas vienu žymiausiu futbolininkų. Jis ant savo nugaros išsitatuiravo sūnų vardus  „Brooklyn“  „Romeo „. Viršutinėje nugaros dalyje yra piešinys, kuriame pavaizduota nukryžiavymo scena. Taip pat jo kūną puošia žmonos vardas Victoria, parašytas hindi kalba. Dar vienas simbolis – tai vidinėje dešinės rankos pusėje ištatuiruotas romėniškas skaičius  VII (7  – tai numeris, kuriuo jis žaidė klube Manchister United).

Previous post:

Next post: