Nepriekaištingoji Ledi Diana

Post image for Nepriekaištingoji Ledi Diana

Mirusioji Princesė Diana, taip pat dažnai vadinama tiesiog Ledi Di, šiemet, liepos pirmąją dieną būtų šventusi savo 50-ąjį gimtadienį. Nepasant to, ji vis dar yra Jungtinės Karalystės simbolis. Princesės gyvenimas ir mirtis yra vis dar viena karščiausių diskusijų temų. Trumpai priminsime Ledi Di praeitį.

Nuotraukoje: karalienė Elizabeth II, Princas Charles ir Ledi Diana Frances Spencer 1981 m. kovo 27-ąją.

Diana Frances Spencer gimė Vikonto ir Vikontės Althorp’ų šeimos namuose, kuriuos jie nuomavosi iš Karališkosios šeimos Sandringham mieste, Norfolko grafystėje. Ankstyvoje vaikystėje Diana bičiuliavusi su jaunesniais Karalienės Elizabeth II sūnumis Edward ir Andrew. Būdama 16 metų ji pirmą kartą išvydo jų vyresnyjį brolį Princą Charles.


St. Paul Katedra, kurioje 1981 metų liepos 29 dieną įvyko Princesės Dianos ir Princo Charles vestuvės .

 

Diana į bažnyčią įžengė vilkėdama tikrų tikriausią karališką apdarą:dramblio kaulo šilkinė suknelė su 25 pėdų ilgio šleifu, kuris buvo dekoruotas senoviniais nėriniais ir papuoštas daugiau kaip 10 000 perlų.

Diana niekada nebuvo sukritikuota dėl aprangos. Viskas buvo kaip tik atvirkščiai: būtent jos stilius ir  net makiažo subtilybės tapdavo mados tendencijomis per vieną naktį.

 Princesės Dianos laikais buvo manoma, kad perlų vėrinys – tai papuošalas, kuris tinka tik vyresnio amžiaus moterims. Tačiau po to, kai Ledi Di užsidėjo šį aksesuarą, visas Pasaulis nedelsiant pasekė šiuo pavyzdžiu.

Princesė Diana teikė pirmenybę vienspalviams kostiumėliams, dėvėdama žydros, rožinės ar raudonos spalvos rūbus.

Nuo pat Dianos ir Charles santuokos pradžios aplinkiniai kalbėjo, kad ji truks ne ilgiau nei trejus metus. Princas Charles net nesistengė nuslėpti savo neteisėtų santykių su Camilla Parker Bowles. Jų ryšiai nenutrūko nuo pat 1970 metų, tačiau jo tėvai nepritarė Princo santuokai su nekilminga moterimi.  Manoma, kad būtent šis romanas buvo viena svarbiausių Charles ir Dianos skyrybų priežasčių.

Karališkosios šeimos santuokos neišgelbėjo net du sūnūs. Pirmasis,  William, gimė 1982 metų birželio 21 dieną, o po dviejų metų – 1984 metais rugsėjo 15 dieną antrasis – Harry.

Diana gyvenimo laimę stengėsi surasti labdaringoje veikloje.

Ji lankydavo viso Pasaulio ligonius, sergančius nepagydomomis ligomis. Taip pat rūpinosi gyvūnų apsauga ir kampanijomis prieš  nehumaniškus ginklus.

Princesės šeima iširo 1992 metais.  Karalienė Elizabeth II iniciavo oficialias skyrybas 1996 metais.  Diana 1997 metų birželį užmezgė romaną su filmų prodiuseriu Dodi Al-Fayed. Jis buvo vieno Egipto milijardieriaus Mohamed Al-Fayed’o sūnus. Tačiau tragiška mirtis aptemdė Karališkosios šeimos gyvenimą: 1997 metų rugpjūčio 31 dieną Paryžiuje įvyko avarija, kurioje ir žuvo Ledi Diana ir jos draugas Dodi Al-Fayed.  Jų automobilis Pont de l’Alma tunelyje trenkėsi į sieną.

Previous post:

Next post: