Honkongo Disneilendas: rojus vaikams

Post image for Honkongo Disneilendas: rojus vaikams

„Visiems, kas atkeliavo į šią stebuklingą vietą: Sveiki atvykę! Disneilendas – tai tavo šalis. Tai vieta, kur atgimsta vaikystės prisiminimai, o jaunuoliams – neišdildomų įspūdžių pradžia. Disneilendas  – tai idėjos, svajonės – Pasaulio džiaugsmo ir įkvėpimo šaltinis.“
– Walt Disney, Skirta – Disnėjaus Pasauliui, Liepos 17, 1955 metai.

Tačiau labai greiti Disnėjaus „įkvėpimas“ apėmė ne tik Ameriką, bet ir visą Aziją… 

Vienas iš žymiausių parkų, kurie yra Honkonge. Jei 2007 metais turizmo gidas dar tik užsimena apie būsimo parko statybą, šiandien Lantau saloje esantis pramogų kompleksas yra nepaprastai populiarus.

Kartais lankytojams tenka bilietus užsisakinėti iš anksto, nes atvykus tiesiog nėra vietų arba prie kasų – milžiniškos eilės. Tačiau didžiulis žmonių skaičius Kinijoje – ne naujiena.

Sunku pasakyti, kam skirtas šis parkas. Nepatikėsite, tačiau per dieną tiek vaikų, tiek suaugusiųjų apsilanko vienodas skaičius. Beje, suaugusiųjų dažnai būna daugiau nei mažųjų. Tačiau vis dėl to, teigiama, kad parkas yra skirtas vaikams.
Pasakiška kelionė prasideda metro. Specialūs automatizuoti traukiniai nudažyti rausva spalva ir neturintys vairuotojų. Juos puošia legendinių herojų statulos, ant sienų puikuojasi nespalvotos pirmojo Disnėjaus parko nuotraukos. Keleivių ausį malonina gerai žinomi filmukų garso takeliai. Žinoma, reikia nepamiršti, kad kur tik pažvegsi – ten Disnėjaus parko simboliu laikomas Peliuko Mikio atvaizdas.

Pakankamai platus keliukas veda nuo metro stoties iki aikštės su fontanu. Būtent čia yra tikrieji vartai į Disnėjaus Pasaulį.

Peliukas Mikis drąsiai įsitaisęs ant banginio.

Dar viena alėja, kurioje galima įsigyti bilietus.  Suaugusiems žmonėms įėjimas – 45 doleriai.

Pagrindinis Honkongo Disnėjaus metro stotis. Tai geležinkelio linija, kuria galima apvažiuoti visą parką. Traukinys važiuoja ratu ir skelbia kiekvieną tematinę parko erdvę.

Būtent šiuo traukiniu keliauja atvykę į Disneilendą.

Pagrindinė gatvė – atskira parko erdvė. Čia stovi visi administraciniai parko pastatai, suvenyrų parduotuvės, animacijos akademija, kepyklos. Sakoma, kad negalima palinkti šio parko neparagavus nei vienos šviežiai keptos bandelės.

Suvenyrų parduotuvėlės yra prikimštos įvairiausios su Disnėjaus Pasauliu susijusios atributikos: pieštukai, parkeriai, raktų pakabukai, žaislai, saldainiai, auskarai, apyrankės ir t.t.  Jei nenorite išleisti visų savo santaupų, patariame vaikams šios vietos nerodyti.

Visi Pagrindinės gatvės pastatai yra amerikietiško tipo.

Pirmoji erdvė, pavadinimu „Tomorrowland“, kurioje galima rasti įvairiausių atrakcionų.

Sekanti erdvė – miesto parkas.

Įteikiami apdovanojimai: auksinės Peliukų statulėlės.

Visi teatro pasirodymai vyksta senąją kinų Kantono tarme. Šalia visada būna vertėjai, kurie verčia į kinų ir anglų kalbas.

Fantazijų šalis – tai parko dalis patiems mažiausiesiems.

Sėdėdami šiame traukinyje vaikai ir suaugusieji keliauja į spalvų ir garsų karalystę.

Keliaujant traukiniu, galima pamatyti įvairiausias animacinių veikėjų skulptūras ir lėles.

Dangoraižiai, senas keltas ir panda. Tikriausiai jau visiems aišku, kad tai miniatiūrinė Honkongo versija.

Pelenės karuselė – tai atrakcionas, be kurio neapsieina nei vienos amerikiečių Kalėdos.

Pelenės pilis. Tai ta pati pilis, kurios kontūrus matome prieš kiekvieną Disnėjaus filmuką.

Mikės Pukuotuko šalis. Galima laukti eilėje ir važiuoti traukiniu, tačiau galima eiti ir pėstute bei pačiam apžiūrėti parodą.

Kiekvienas parko darbuotojas privalo dėvėti uniformą. Kiekvienos atskiros  erdvės darbutojų apranga skirtinga. Šioje nuotraukoje matote merginą iš Fantazijos šalies.

Previous post:

Next post: