Kitoks valgis

Post image for Kitoks valgis

Kaip manote, kuo minta mokslininkai, atvykę iš Vakarų tyrinėti Tailando gamtos? Žinoma, kad jie mėgaujasi vietinės virtuvės gėrybėmis, t.y. vabalais.

Ar išdrįstumėte paragauti didžiulio vandens vabalo? O gal norėtumėte paskanauti ir suvalgyti keletą sultingų vikšrų, o gal jums arčiu širdies traškūs žiogai su daugybe prieskoninių žolelių?
Patariame: nenuvertinkite šio valgio, kol jo neparagavote. Taip pasakytų kiekvienas, kuris pabuvojo Tailande ir paragavo šio ypatingo maisto. Būtent šioje egzotiškoje šalyje yra specifiniai restoranai, kuriuose patiekiamas maistas, pagamintas iš įvairiausių gyvių. Tikriausiai kyla klausimas, koks skirtumas tarp rūkyto kumpio ar jautienos kepsnio bei vabzdžių  patiekalų skonių.  Kai ragauji bet kokio įprasto maisto, juk tu neįsivaizduoji, kad valgai karvę, jautį ar kiaulę. Lygiai taip yra ir su tailandietiškos virtuvės ingridientais. Reikia mėgautis skoniu, o ne vaizdu.

Luizianos Universiteto profesorius entomologas Bill Waite (vabzdžių tyrinėtojas) teigia, kad vabzdžiai nėra pats blogiausias maistas Pasaulyje. Šis vyriškis ne vienerius metus praleido Tailande studijuodamas vietinę virtuvę.  Per tą laiką jam teko paragauti ne vieno keisto patiekalo pagaminto iš žiogų, kandžių, drugelių, vandens vabalų, skorpionų. Visi jie buvo kepti, virti, o kartais patiekiami net gyvi. Bet kuriuo atveju prie pagrindo patiekiamas ir didžiulis kiekis garnyro.

Profesoriaus Waite kolegos taip pat ragavo neįprastų tailandietiškos virtuvės patiekalų, tačiau jiems tai buvo labai didelis iššūkis. Daugelis jų pirmą kartą akis į akį susidūrė su keptais vabalais ir kitais panašiais gyviais. Iš pradžių buvo labai sunku mokslo žmones įkalbėti paskanauti, tačiau vis dėl to tai padaryti  pavyko. Patys drąsiausieji, kurie pirmieji paragavo šio maisto buvo labai nustebę: vabalai buvo nuostabaus skonio. Mokslininkai iš Prancūzijos negalėjo susilaikyti neparagavę ir kitokių patiekalų. Vyriausiasis virėjas teigė, kad Waite ir kolegos jų pagamintus valgius valgė lyg tai būtų jiems visai įprasta. Tai buvo didžiulis siurprizas, nes mokslininkai yra kilę iš Prancūzijos, kur maisto gaminimas prilygsta meno kūriniui.  Po keletos savaičių tyrinėjimų, Waite ir kolegos priėjo išvados: skaniausi yra kandžiai ir drugiai.


Visi vakarų kultūros atstovai sutinka, kad nesvarbu kaip paruoštas vabalas (keptas, virtas, džiovintas ir pan.) jų skonis panašus į lazydnų riešutų, pistacijų ar kitų riešutų skonį, tačiau nė kiek neprimena mėsos.
Vienas populiariausių valgių – tai didysis vandens vabalas (7-8 cm). Jis paruošiamas pagal krevečių ar kitų vėžiagyvių gaminimo receptą. Prieš valgį, reikia vabalą išlukštenti bei pašalinti kojas. Daugelis žmonių į tai žiūri su pasišlykštėjimu. Tačiau ar mes lygiai taip pat nesielgiame su krevetėmis, omarais ir vėžiais?

Tikriausiai jau teko girdėti, kad vabzdžiai – tai puikus baltymų šaltinis. Rūkytą žiogą sudaro net  75% baltymų ir  28% riebalų ir keletas gyvybei svarbių vitaminų. Žiogus galima ne tik rūkyti. Tailande labai populiaru iš šio ingridiento gaminti įvairiausius padažus, kurie labai tinka prie makaronų. Reikėtų atsiminti, kad termitai turi didesnį kiekį riebalų.

Per  100 entomologų sukaktuves buvo surengta didžiulė šventė Niujorke. Tai įvyko 1992 metais. Pobūvio metu buvo patiekiama vakarienė vien tik iš įvariausių vabzdžių. Neįtikėtina, tačiau kiekvienoje lėkštėje buvo po tarantulą, kuris atliko dekoracijos funkciją. Desertas – specialūs šokoladiniai saldainiai su vabzdžių įdaru.

Tai įdomu: Daugiausiai gyvų vabzdžių suvalgęs žmogus yra anglų kilmės Ken Edwards. 2001 metais jis pasiekė rekordą: 36 Madagaskaro tarakonai per vieną minutę.

Previous post:

Next post: