Pasaulio stebuklas Rio de Žaneire

Post image for Pasaulio stebuklas Rio de Žaneire

Atpirkėjo Jėzaus skulptūra, esanti Rio de Žaneire – prilygsta vienam iš 7 Pasaulio stebuklų. Pamatyti vieną didžiausių Brazilijos miestų iš viršaus – tai dar didesnis ir svarbesnis įvykis. Tačiau kas šią aplinką daro keistą ir neįprastą – tai tirštas rūkas, kuris atsiranda ir pradingsta be jokios priežasties. Čia apsilankiusieji teigia, kad jausmas, kuris atsiranda lankant Jėzaus skulptūrą, yra nepamirštama patirtis, įstringanti į atmintį visam gyvenimui.  Įsivaizduokite: jūs stovite priešais Atpirkėjo skulptūrą ir ja grožitės, tačiau visiškai staiga ji prieš pat jūsų akis ima ir visiška išnyksta. Viskas, ką tu gali matyti aplink – tai balta migla. Rūko debesis juda pamažu tai paslėpdamas, tai vėl atidengdamas vaizdą. Praėjus 10-15 sekundžių, skulptūros siluetas pamažu vėl pradeda ryškėti. Tokios aplinkybės turi labai stiprų psichologinį poveikį, kuris palieka įspūdį net didžiausiems ateistams ir nepripažįstantiems Dievo. Daugelis turistų teigia, kad sunku surasti žodžius, kurie tinkamai apibūdintų atsirandantį jausmą, tai tarsi kiekvieno žmogaus viduje įvykstantis stebuklas. Nenuostabu, jog būtent čia įvyksta didžiausias atsivertimų į katalikų tikėjimą skaičius.

Atpirkėjo Jėzaus skulptūra vienas žymiausių Dievo sūnaus paminklų. Jis vaizduojamas išskėstomis rankomis, stovi ant Corcovado kalno. Tai ne tik Rio de Žaneiro miesto, bet ir visos Brazilijos simbolis.  Ši statula padaryta iš gelžbetonio ir muilo akmens mišinio. Paminklo parametrai: aukštis  – 38 metrai, pakyla – 8 m, svoris – 1145 tonos, išskėstų rankų ilgis- 30 metrų.

Skulptūros gamyba truko beveik 9 metus – nuo 1922 iki 1931 metų. Paminklo brėžinį sukūrė dailininkas Carlos Oswald. Būtent jis sumanė, kad Jėzus turi būti išskėstomis rankomis, tai lyg palaiminimo simbolis, iš toli ši Dievo sūnaus skulptūra primena didžiulį kryžių. Pirminė pakylos idėja buvo rutulio formos, tačiau projektą užbaigė kitas brazilų kilmės inžinierius Heitor da Silva Costa, palikdamas pjedestalą įprastos kvadratinės formos.

Dėl daugelio priežasčių (taip pat ir dėl technologinių) skulptūros gamyba Brazilijoje tuo metu buvo neįmanoma. Dėl to, visos paminklo dalys (įskaitant ir rėmą) buvo gaminamos Prancūzijoje, o tik po to gabenamos į Braziliją. Iki kalno buvo nutiesta speciali geležinkelio linija  (apie  1882-1884 metus), ji buvo labai svarbi gabenant visas reikalingas medžiagas į tą vietą, kur turėjo atsirasti paminklas Dievo sūnui. Šiuo metu ši geležinkelio linija dar veikia ir ja pasinaudodami turistai gali pasiekti kalno viršūnę.

Per pastaruosius 75 metus statula net du kartus buvo atnaujinta – 1980 ir1990 metais. 1932 ir 2000 buvo modernizuota naktinio apšvietimo sistema. 2003 metais įrengtas specialus eskalatorius. Per 2007 metais vykusius Naujųjų 7 Pasaulio stebuklų rinkimus,  paminklas pateko į šį sąrašą.

Iki statulos veda vingiuojantys 220 pakopų laipteliai. Vietiniai juos vadina  „Caracol“ (gyvatė). 1931 metų spalio 12 d. įvyko didysis atidarymas ir paminklo pašventinimas. Nuo tada jis tapo Rio de Žaneiro simboliu.  1965 metais ją pašventino Popiežius Paulius VI, o  1981 Popiežius Jonas Paulius II. Tą pačią dieną buvo švenčiamos 50 paminklo pastatymo metinės.

Previous post:

Next post: