Muziejus po atviru dangumi

Post image for Muziejus po atviru dangumi

Jei dar nesuspėjote suplanuoti vasaros atostogų, pateikiame unikalią idėją. Viename mažame Vokietijos miestelyje pavadintame Detmold yra nepaprastas gamtos ir žmogaus darbo vaisius – Freilichtmuseum – muziejus po atviru dangumi. Tai galimybė online būdu nuvykti į ekskursiją ir viską pamatyti savo akimis. 

Kaip bet kuri populiari ir turistų mėgiama Vokietijos vieta, Detmold miestelis turi savo tinklalapį, kuriame susidomėję gali rasti naudingos informacijos apie šioje teritorijoje įsikūrusį muziejų. Tikrai verta aplankyti senamiestį, kuriame yra įsikūręs teatras ir keletas nuostabaus grožio parkų.

Viena pagrindinių vietovės patrauklumo objektų – tai nuostabioji Detmold’o pilis.

O dabar pereikime prie straipsnio esmės. Tikrasis šio muziejaus pavadinimas – tai Vestfalijos savivaldybės Folkloro studijų/etnologinis muziejus. Jis įsikūręs priemiestyje, tačiau nuo miestelio centro iki čia – visai netoli ir galima ateiti pėstute. Kelionė užtruks vos 15-20 minučių. Internetinėje svetainėje galima rasti vietovės žemėlapį bei visą papildomą informaciją apie kainas ir kitas suteikiamas paslaugas.

Pirmasis objektas, kurį gali pamatyti tik įėję į muziejų – tai vandens malūnas.

Visai netoli pirmosios vietos yra arklių „stovėjimo aikštelė“. Bet kuris norintysis gali pasisamdyti karietą, o tada pasinerti į praeities atmosferą: išgirsti senovinių karietų girgždesį, užuosti natūralų žirgų kvapą ir pamatyti tikrą uniformuotą vežiką.

Paderborner Dorf – kaimelis, kuriame galima pamatyti senovinius pastatus ir tos epochos dvasią atspindinčius rakandus. Tačiau vėlesniame amžiuje pastatyti plytų namai nėra būdingi ir dažnai sutinkami Vokietijos teritorijoje.

Kita dalis pastatų – tai klasikiniai to laikmečio fekverkai. Viename iš namukų galima pamatyti besisukančias audimo stakles.

Dėmesio, štai čia – senovinė prausyklė ir vonia.

Šioje teritorijoje galima aptikti dviejų rūšių vėjo malūnus: Bockwindmuhle malūnas, kurio visa konstrukcija ir korpusas sukasi vėjo krypties link.

Kappenwindmuhle malūnai, kurie turi tik besisukančius sparnus.

Tokia konstrukcija (besisukanti dalis  – tik malūno sparnai) yra daug efektyvesnė, tačiau tuo pačiu metu daug sudėtingesnė konstrukcijos atžvilgiu ir brangesnė. Bet kuriuo atveju, abu malūnai veikia kuo puikiausiai, o juose pagaminami miltai tiekiami į vietinę kepyklėlę, kuri garsėja ypatingo skonio bandelėmis.

Tradiciniai fekverkai.

Visos medinės konstrukcijos ir įėjimai į namus dekoruoti raižiniais ir piešiniais.

Viename šių pastatų (tas, į kurį veda žalios rodyklės) įrengta paroda, pavadinimu „Vestfalijos planeta 2010“. Tais metais miestelis buvo 2010 metų kultūros sostinė, todėl čia vyko įvairiausi renginiai, o kai kurios proginės ekspozicijos veikia iki šiol.

Kaimas, menantis gilią Vokietijos praeitį: 17 -18 amžių.

Neapgyvendini laukai, avys, mediniai namukai ir vėjo malūnai – būtent taip viskas atrodė ir prieš keletą šimtmečių.

Kelias, skiriantis praeitį nuo ateities. Pasirinkę vieną kryptį, grįšite į ramų ir paslaptingą muziejų, o pasukę į kitą pusę – atrasite šiuolaikinį miestą.

Previous post:

Next post: