Top-10. Smagiausios veiklos Islandijoje

Post image for Top-10. Smagiausios veiklos Islandijoje

Svarstote galimybę aplankyti Islandiją? Manau, kad tai puikus pasirinkimas. Šioje šalyje netrūksta originalių veiklų. Pateikiame Top-10 sąrašą, kuriame rasite pačius įdomiausius užsiėmimus Islandijos saloje.

1. Karštosios versmės

Islandija – tai vulkaninės kilmės sala. Todėl joje gausu natūralios kilmės karštųjų versmių. Patys populiariausi maudynių šaltiniai, į kuriuos organizuojamos kelionės – tai „Highlands“ ir „Hot Springs“. Pasirinkę šį turą, jus patirsite visus karštųjų vandenų teikiamus malonumus vos per 2 dienas. Žinoma, galima pasiimti pirmą pasitaikiusį Islandijos žemėlapį ir su keletu draugų iškeliauti į tolimą žygį, ieškant karštųjų versmių.

2. Turai su visureigiu

Islandija garsėja savo „super“ visureigiais, ypač tokiais kaip naujosios kartos Range Rover, Toyota Land Cruisers ir daugeliu kitų. Jais galima pervažiuoti upelius,  tokiems automobiliams nebaisūs ledo paviršiai ar purvo duobės. Šie džipų turai šiuo metu yra labai populiarūs ir mėgiami turistų. Jei norite pamatyti pačius gražiausius gamtos vaizdelius, patariame pasirinkti apžvalginę kelionę su vienu iš nuostabiųjų visureigių.

3. Stovyklavimas

Stovyklavimas – viena populiariausių pramogų visoje Islandijoje. Ir ne be reikalo, tam yra keletas priežasčių: tinkamos oro sąlygos ir nuostabi gamta. Visoje šalyje labai gerai išplėtota stovyklaviečių infrastruktūra. Ši pramoga leidžia suartėti su natūralia mus supančia aplinka.  Nepatikėsite, tačiau atvykę į Islandišką stovyklavietę nerasite nei vienos šiukšlės.

4. Žygis

Žygiai pėstute, kelionės po kalnus – tai pasakiška Islandijos teikiama pramoga. Įspūdį palieka nepaprastas šios šalies gamtos grožis. Galima pasirinkti nuo paprasčiausio pasivaikščiojimo po apylinkes iki didžiulio iššūkio: 30 dienų kelionės pėstute per Islandiją. Visada galima rinktis iš dviejų galimybių: samdyti kelionės organizatorių arba tyrinėti pačiam. Gali būti, kad atrasite naują, iki šiol neaptiktą kelią!

5. Pasivaikščiojimas po ledynus

Pasivaikščiokite po ledynus, kol jie dar neištirpo! Islandija – tai Europos šalis, kuri turi didžiausią užšalusį žemyno plotą, vadinamą Vatnajokull. Žinoma, aplink yra ir keletas mažesnių. Po ledynus galima vaikščioti pėstute, arba pabandyti keliauti visureigiu. Tai nepaprasta patirtis. Vienas populiariausių turų, kurį siūlo viena Islandijos turizmo bendrovė, pavadinta “ Take a Walk on the Ice Side“ (liet. „Pasivaikščiok ledyno dalyje“).

6. Maisto kultūra

Ar kada nors domėjotės Islandiška virtuve? Dar ne? Pats laikas tą padaryti. Islandija garsėja savo keistokais delikatesais. Gal norėtumėte paragauti tradicinio patiekalo harkal (rauginta ryklio mėsa), o gal  Svith (kepta avies galva)? Šios šalies gyventojai valgo neįtikėčiausius dalykus: nuo banginio mėsos iki avino sėklidžių.

7. Vestmano salos

Vestmanų salos (Vestmannaeyjar) yra visai šalia pietrytinių Islandijos krantų. Šią dalį sudaro kelios susijungusios salos, didžiausioji jų pavadinta Heimaey. Šiose apylinkėse yra išsidėstę keletas smulkių žvejų kaimelių o visoje teritorijoje gyvena vos tūkstantis žmonių. Į Vestmanų salas galima patekti plaukiant keltu arba skristi lėktuvu.  Nesvarbu kurį būdą pasirinksite, tačiau į šias nuostabias salosas nuvykti yra būtina.

8. Alpinizmas

Islandija gali pasigirti turinti labai daug vietų, kur galima užsiimti alpinizmu. Daugelyje jų – galima kopinėti ištisus metus. Nuvykę į Islandiją, galite pasirinkti: ar norite palaipioti uolomis ar ledo viršūnėmis.

 

9. Reikjaviko vakarėliai

Islandijos naktinis gyvenimas yra labai gyvas. Ypač šalies sostinėje – Reikjavike. Daugelis turistų į šią valstybę atvyksta vien tik norėdami patirti islandiškų vakarėlių siautulį.

10. Lašišų žvejyba

Islandija – geriausia vieta lašišų žvejams. Tankiame upių tinkle yra labai daug vietų, kurios tinkamos žvejybai. Tačiau būkite apdairūs: žvejybos licenzija yra labai brangi. Toki aukšti  mokesčiai valstybei padeda reguliuoti žvejų skaičių, tačiau skatina brakonieriavimą.

Previous post:

Next post: