Jauniausia Pasaulio dailininkė

Post image for Jauniausia Pasaulio dailininkė

Pati jauniausia profesionali piešėja Pasaulyje –  Aelita Andre.  Jai vos ketveri metukai, o ji garsėja kaip viena geriausių abstrakcijų tapytoja. Ši mergaitė yra rusų kilmės, o visai neseniai vienoje Niujorko meno galerijų „SoHo“ buvo surengta jos darbų paroda. 

Nepatikėsite, tačiau visas pastatas buvo skirtas vien tik Aelita Andre kūriniams. Paroda vadinosi „Spalvų stebukladarė – Aelita Andre”.

Pirmą kartą žiniasklaida menininkę pastebėjo, kai jai buvo tik 20 mėnesių. Kaip ir visi kiti maži vaikai, Aelita „karjerą“ pradėjo ant didžiulių baltų lapų, lankydama lopšelį-darželį. Tačiau jos pomėgis piešti staiga tapo ne tik linksmu užsiėmimu, tačiau ir rimtu darbu.

Aelitos tapybos kūriniai labai mėgiami abstrakcijų mylėtojų. Juos perka negailėdami pinigų. Daugelis ją lygina su tokiais žymiais žmonėmis kaip  Jackson Pollock, Salvador Dali ar Wassily Kandinsky. Mergaitė, naudodamasi tik akriliniais dažais ir savitu tapymo būdu, sukuria didžiulius piešnius ant drobės. Juose vaizduoja tai, kas mažylei gražiausia: nuo medžio šakelių iki paukščio plunksnų.

„Asteroidas“ nupiešė Aelita Andre

„Pirmajame mergaitės piešinyje aš mačiau Tarptautinę Rusijos Kosmoso stotį, apsuptą vyšnių žiedais. Tai man sukėlė vaikystė prisiminimus, kai ten gyvenau su savo šeima. Šis jausmas buvo toks ryškus ir jaudinantis“ – atviravo mažylės tėtis.

Aelita Andre pirmąją asmeninę savo darbų parodą surengė savo gimtąjame mieste Melburne (Australija) dar 2009 metais. Šiuos meno kūrinius ji sukūrė per pirmuosius savo gyvenimo metus. Vietiniai žmonės ją švelniai vadino „Mažąja Pikaso“.

„Koralų rifas“ nupiešė Aelita Andre

Kai jai buvo tik dveji metukai, Aelita buvo pakviesta parodyti savo talentą Honkonge. Mažylė visiškai nesivaržydama visą valandą tapė net 60 TV kamerų akivaizdoje .

Jos paveikslai kritikų giriami dėl gyvybiškumo ir nuotaikingumo. Mergaitės tėvai sako, kad jų dukra yra apsėsta tapymo. Aelitos mama: „ji bėgioja po namus, rėkdama  – Kist, kist!  – (rusiškai teptukas)“.

Aelita ne tik nuostabiai tapo, tačiau laisvai kalba rusų ir anlų kalbomis.  Tėvai teigia, kad mergaitė aistrą tapybai paveldėjo iš senelio Viktoro, kuris yra vienas didžiausių Aelitos gerbėjų.

Previous post:

Next post: