Aplink Pasaulį su jachta!

Post image for Aplink Pasaulį su jachta!

Turanor PlanetSolar – štai taip vadinasi laivas, kuris jau įpusėjo savo žygį. Šis naujas technikos stebuklas turėtų būti pirmoji tik saulės energija varoma jachta, kuria norima apkeliauti Pasaulį. 

Toranor PlanetSolar – siekiama, kad ši jachta būtų pirmasis tik saulės energija varomas laivas, su kuriuo rengiamasi apkeliauti visą Pasaulį. Šis naujas išradimas savo žygį pradėjo dar  2010  metų rugpjūtį, iš Monako uosto. Neseniai jachta su keleiviais buvo apsistoję Brisbanės, Australijos uostuse, šiuos vizitus įamžino kartu keliaujantis fotografas.

Keletas jachotos parametrų:  31 metro ilgio ir 15 metrų pločio . Iki šiandienos šis laivas ir jo įgula apsilankė Galapagų salose, Bora bora mieste, Naujojoje Kaledonijoje, perplaukė Panamos kanalą, pabuvojo Majamyje, Kankune ir Kartaginoje.

Turanor PlanetSolar’s savo konstrukcija yra šiek tiek išskirtinis. Jį sudaro net keletas korpusų, kurių bendras plotas yra 537 kvadratiniai metrai. Juose įmontuota daugiau kaip  38,000 aukšto našumo saulės baterijų. Laivą sukonstravusi kompanija teigia, kad tai yra pats didžiausias tik saulės energija varomas laivas visame Pasaulyje. Jachtos kapitonas per CNN žinias pranešė, kad baterijos lygis niekada nebuvo žemesnis nei 20%.  „Mes labai džiaugiamės savo jachta. Nors jos išvystomas greitis yra šiek tiek mažesnis nei įprasto laivo, tačiau ją yra daug patogiau valdyti esant sudėtingoms oro sąlygoms.“

Vienas Vokietijos verslininkas Immo Ströher šios jachtos atsiradimą parėmė visai nekuklia 17.5 milijonų dolerių suma. Laivo vardas atsirado iš trilogijos „Žiedų valdovas“, kurią sukūrė J.R.R. Tolkien. Pavadinimo reikšmė yra „Saulės galia“.

Aplink Pasaulį su šia jachta keliauja keturių vyrų įgula. Šiuo laivu ketinama nukeliauti daugiau kaip  27 000 jūrmylių. Tokiu būdu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir jai įrodyti, kadi šiuolaikiniai atsinaujinantys energijos šaltiniai yra patikimi ir efektyvūs. Gegužės mėnesio pabaigoje jie lankėsi Australijoje ir per šį laikotarpį jie įveikė jau apie  15 000 jūrmylių.

Ligi šiol Turanor PlanetSolar variklis ir visa saulės baterijų sistema veikė  be priekaištų. Tačiau kartą (tai įvyko kovo mėnesį) jiems teko grįžti į Bora Bora miestą dėl nesklandumų, susijusių su propeleriu.

 

Previous post:

Next post: