Keliaujam į Prancūziją!

Post image for Keliaujam į Prancūziją!

Prancūzijos miestų architektūra mus nukelia į viduramžių Europą bei atskleidžia ankstyvojo renesanso bruožus. Ši šalis yra nepaprastos kultūros, meno ir istorinių paminklų namai. Tai yra bene patraukliausias turizmo centras visoje Europoje. Kasmet į Prancūziją atvyksta daugiau nei 82 milijonai lankytojų. Jei norėtumėte (o gal ir planuojate) nuvykti į šią šalį, pateikiame 5 objektus, kuriuos privalu pamatyti nors kartą gyvenime. 

Luvro piramidė, Paryžius

Šis istorinis paminklas paminėtas net garsiąjame D. Brown romane „Da Vinčio kodas“. Luvro piramidė pagaminta iš stiklo ir metalinio karkaso, o ji stovi pačioje garbingiausioje vietoje: Luvro muziejaus vidiniame kiemelyje. Po šio neįprasto paminklo pastatymo muziejus tapo dar populiaresnis. Piramidė pabaigta 1989 metais, jos konstrukcijai vadovavo tuometinis Prancūzijos prezidentas François Mitterrand, o jos autorius – I. M. Pei. Visos Luvro piramidės aukštis yra 21 metras, o pagrindo plotis – 35 metrai. Šią struktūrą sudaro net 673 trikampių bei rombo formos stiklinės figūros. Šis paminklas traukia ne tik architektus, menininkus, tačiau ir paprastus turistus ar net studentus.

Noterdamo katedra, Reimsas

Ši vieta kadaise priklausė Saint Remi, kuris po krikšto pasivadino save Clovis. Tai įvyko apie 496 metus po Kristaus gimimo. Tačiau būtent tada, kai šis architektūros stebuklas tapo Romos katalikų katedra, ją kone iki pamatų sunaikino didžiulis gaisras, vykęs 1211 metais. Šiandien čia yra įsikūręs Prancūzijos Arkivyskupas. Ši katedra vertinama dėl keleto šedevrų: 82 metrų aukčio bokštų su dviem didžiuliais varpais. Vieno iš jų masė siekia net 11 tonų.

Šv. Dionyzo (Dionizo) bazilika

Tai viena lankomiausių vienuolyno bažnyčių visame Pasaulyje. Jai šiuo metu vadovauja Vyskupas Pascal Michel Ghislain Delannoy. Ši bazilika pradėta statyti dar  7 praėjusio amžiaus šimtmetyje. Ši vieta geriausiai žinoma kaip Prancūzijos monarchų karūnavimo vieta. Šios vienuolyno bažnyčios architektūra priklauso gotikos stiliui. Čia labai svetingai priima keliaujančius maldininkus, todėl kartais ši šventovė dar vadinama piligrimų šventove.

Eifelio bokštas

Šis geležies „gigantas“ stovi Champ de Mars teritorijoje, Paryžiaus mieste. Tai bene žymiausia vieta visoje Prancūzijoje. Šis bokštas pavadintas savo autoriaus architekto  Gustave Eiffel garbei.  Eifelio paminklo aukštis siekia 324 metrus, o svoris – kone 10,000 tonų. Jis įrašytas į Pasaulio turizmo rekordų knygą, kaip lankomiausia vieta Pasaulyje.

Šinono pilis (Château de Chinon)

Tai pilis, esanti šalia Vjeno upės. Tai kadaise buvusi stambiausia viduramžių pirklių stotelė. Stačios uolos pilį apsaugojo nuo kasmetinių potvynių bei svetimšalių priešų. Viso pastato matmenys: ilgis – 400 m, plotis 76 m. Prie šio architektūrinio paminklo pastatytas XIV amžiaus laikrodis, kurio aukštis siekia 35 metrus. Visų svarbiausia yra tai, kad ši pilis buvo net dviejų karalių namai:  ji priklausė Karaliui Henrikui ir Čarliui VII.

Previous post:

Next post: