Vaiduoklių miestas Kinijoje

Post image for Vaiduoklių miestas Kinijoje

Galvojate, kad Kinijoje žmonėms neužtenka vietos kur gyventi? Klystate. Ir net labai. Pasirodo, kad šioje egzotiškoje šalyje yra vaiduoklių miestas. Taip jis vadimamas dėl to, kad niekas iki šiol jame taip ir neapsigyveno. 

Miestas, pavadinimu Kangbashi ir jo rajonas yra pritaikytas daugiau nei milijonui gyventojų, tačiau praėjus penkeriems metams po statybų pradžios, čia vis dar tuščia.  Nuosavų namų kvartalas Kangbashi mieste prasidėjo nuo vieno mažyčio projekto Ordos teritorijoje. Tai mažas kaimelis, esantis netoli Mongolijos. Jame daugiausia gyveno angliakasių šeimos. Dabar čia puikuojasi naujausio dizaino administraciniai pastatai, valstybinės agentūros, muziejai, teatrai ir sporto kompleksai, gyvenamieji namai. Tačiau yra vienintelė problema. Teritorijoja, skirta gyventi milijonams žmonių, kol kas turi vos kelis vietinius žmones. Būtina pastebėti, kad didžioji dalis gyvenamųjų namų buvo nupirkta dar 2010 metais, tačiau Kangbashi miestas vis dar tuščias.

Daugiau kaip pusė šių namų jau privatizuota. Tai miegamasis rajonas, pavadintas Ordos Dunsheng. Jis yra vos valanda kelia nuo Kangbashi miesto centro.

Tik du valytojai fotografavimo metu dirbo šalia bibliotekos pastato. Nepatikėsite, tačiau įplaukos vienam gyventojui šiame mieste yra antros pagal dydį visoje valstybėje. Kol kas pagal šį rodiklį pirmauja Shanghai.

Saugykla. Šie darbininkai yra „minios“ dalis, besiveržiančios į Ordos muziejų, kuris dar nebaigtas statyti.

Paminklas. Pėstieji, vaikščiodami miesto gatvėmis nė nepastebi ar nenori kreipti dėmesio į didžiulę  skulptūrą. Dviejų arklių paminklas pastatytas Liniuinli aikštėje.

Greitkelis lyg dykuma. Vazdas į tuščius, negyvenamus namus.

Visame mieste nėra plėtojamas nei vienas verslas. Nuotraukoje matome pėstįjį, einantį pro tuščią ir neveikiančią parduotuvę. Praktiškai nei viena kompanija nenorėjo rizikuoti, plėtojant veiklą šioje naujoje teritorijoje.

Tyla, varanti į neviltį. Gatvės yra tuščios net rytais, kai paprastai visi turėtų skubėti į darbus.

Naujų namų statyba Kangbashi mieste tęsiasi, nepasant to, kad ši teritorija yra visiškai negyvenama.

Nuotraukoje matome senolį, stumiantį karutį per kelią, kuris skira jau pabaigtąją miesto dalį, nuo dar statomos.

Statybos procesas. Darbuotojai ruošiasi kloti pamatus būsimam prekybos centrui, skirtam įsivaizduojamiems miesto gyventojams.

Manoma, kad  Kangbashi gyventojų skaičiumi ateityje pasivys tokius miestus, kaip San Diego ar Kalifornija, tačiau dabartinė situacija nežavi nei vieno.

 

Previous post:

Next post: