Pasirūpinkime savo vaiko paaugliška meile!

Post image for Pasirūpinkime savo vaiko paaugliška meile!

Paauglystė – tai toks gyvenimo etapas, kai gyvenama tik svajonėse, apsvaigus nuo aštrių meilės ir romantikos pojūčių. Pirmiausia, tėvai pamatę pirmąsias vaiko taurių jausmų užuomazgas, turėtų labai atižiai į tai pažiūrėti. Svarbu viską kontroliuoti taip, kad jie to nesuprastų. Neužmirškite, kad šis laikotarpis yra būtent tas laikas, kai jūsų atžalai reikės atsakyti į klausimus, kurių jam gali kilti ne vienas ir ne du. Tai metas, kai vaikai padeda pirmuosius žingsnius suagusiųjų gyvenimo link. Paauglių širdys dar labai trapios, o būtent dėl to jie tiki, kad pirmoji meilė bus amžina. Elgiantis neatsargiai šiuos jausmus labai lengva „sužeisti“, o tokia nuoskauda kartais neužgyja iki gyvenimo pabaigos. 

 

  • Kai jūsų vaikui prasideda paauglystės metai, stenkitės su juo būti kuo geriausiais draugais. Taip atžala jumis pasitikės ir galės laisvai pasidalinti savo išgyvenimais. Labai atidžiai stebėkite, kaip jūsų vaikas elgiasi ir kokia užsiima veikla. Kai tik paauglys įsimyli, jo elgesys pasikeičia kardinaliai, jūs tą tikrai pastebėsite.  Tokiomis akimirkomis jaunuolis tarsi „netyčia“ pats save išduoda pernelyg nervingu impulsyvumu. Taigi, nepamirškite kuo daugiau bendrauti su savo atžala ir tapti su juo geriausiais draugais.
  • Kartais tėvai būna pernelyg griežti ir imasi neįtikėtinų priemonių, siekdami uždrausti ankstyvuosius jausmus. Dažniausiai tokie gimdytojai nepasižymi bausmių originalumu: vaikas užrakinamas kambaryje, jis mušamas, kartais jam neduodama maisto ir pan. Buvo ir toks atvejis, kai įtūžę tėvai savo sūnaus simpatijai uždraudė kalbėtis su juo, prigrasindami nebūtais dalykais. Visos prieš tai išvardintos priemonės yra griežtai draudžiamos.
  • Būtina su savo vaiku aptarti esamą situaciją. Geriausia būtų pasidalinti savo asmenine patirtimi, ypač naudinga tėvams duoti pavyzdžių iš savo gyvenimo, kai jie buvo panašaus amžiaus. Patarkite jiems, kad tokiomis akimirkomis reikia būti kantriu ir nesustokite kartoti, kad jie dar spės užaugti ir neskubintų įvykių.
  • Savo vaikus  drąsinkite palaikymu, kad ir kaip jis bepasielgtų. Leiskite jiems jaustis kuo laisviau, kad paauglys galėtų netrukdomas viską apmąstyti ir priimti tinkamą sprendimą. Tai labai svarbu renkantis gyvenimo partnerį. Būtina priminti, kad viskam savas laikas, o prieš šeimą dar laukia studijos ir karjera. Patarkite jauniesiems įsimylėjaliems savo santykius išbandyti laikant laiko ir atstumo testą.
  • Visada stenkitės parodyti jiems kas yra gerai, o kas – blogai. Tėvams svarbu paaiškinti visą reikalo praktinę esmę, atsižvelgiant į vaiko gyvenimo būdą ir asmenybę. Papasakokite, kaip būna sunku tomis akimirkomis, kai poroje išsiskiria nuomonės ir požiūriai į ateitį.
  • Būtinai supažindinkite juos su finansine kasdienine atsakomybe ir „nuleiskite“ juos ant žemės, jei jie įsivaizduoja gyvensiantys oro pilyje .Patarimas tėvams:

Atsiminkite, kad meilė akla, todėl vienaip ar kitaip jūsų vaikas elgsis taip, kaip diktuoja jausmas, kuriuo pulsuoja jaunatviška širdis. Tik nepersistenkite, uždrausdami bet kokius ryšius su jo bendraamžius. Kuo daugiau jūsų atžala turi draugų, tuo geriau. Tik niekada jų nepalikite jų vienų, o viską stebėkite iš šalies, o, reikalui esant, būkite šalia.

Previous post:

Next post: