Kaip pralaužti ledus pirmojo pasimatymo metu?

Post image for Kaip pralaužti ledus pirmojo pasimatymo metu?

Pirmą kartą susitikę su žmogumi akis į akį dažniausiai pritrūkstame žodžių. Pirmasis pasimatymas – ne išimtis. Dažniausiai užduodami klausimai yra pabodę ir lėkšti. Kodėl gi nepasukus galvos ir nepamąsčius, kaip originaliai pradėti pokalbį? Ar nebūtų įdomu sužinoti, kaip reaguotų pasimatymo patneris/ė, jei paklaustumėte: „o kaip tu susivaldai stresinėse situacijose?“ vietoj visiems nusibodusio pokalbio apie mėgstamiausią spalvą.

Žinoma, visa susitikimo situacija priklauso nuo aplinkos poveikio, asmenybės tipo (tiek merginos, tiek vaikino). Neapsieisime ir be įprastinių klausimų: “koks tavo hobi”, “iš kur tu kilęs/usi”, “kokia mėgsti muziką, filmus ir pan.”, “koks tavo mėgstamiausias valgis ar gėrimas” ir taip toliau. Tokiu būdu išgausime pagrindinę informaciją apie asmenybę. Tačiau pabandykime likusią pokalbio dalį paversti šiek tiek patrauklesne, kuri verstų pašnekovą kuo daugiau atsiverti.

Intriguojančios ir kiek gluminančios užklausos pirmojo pasimatymo metu padeda ne tik „pralaužti ledus“, bet ir sužinoti šiek tiek įdomesnės informacijos apie susitikimo partnerį/partnerę. Siūlome užduoti tokius klausimus: “kaip tu manai, koks bus tavo gyvenimas po penkerių metų”, “kas tau svarbiausia romantiškuose santykiuose”, “kuris žmogus yra tavo idealas”, “kaip, tavo manymu, turėtų elgtis mergina/vaikinas pasimatymo metu”, “ką galėtum paaukoti dėl gyvenimo su mylimu žmogumi”. Tokie akibrokštai gali sugluminti pašnekovą/ę, todėl labai svarbu įžvelgti jo/jos galimybę susitvarkyti su šia situacija.

Kai jau pokalbis išsivystė į smagų dialogą, labai svarbu jį palaikyti. Visada reikia atidžiai klausyti ką sako partneris, kad galėtum (reikalui esant) užduoti naujų, nė kiek neprastesnių nei pradžioje, klausimų. Taip išvengsite nesmagių tylos akimirkų. Keičiant temą, galima naudoti pereinamuosius klausimus: “ką veiki būdama vienas/a namuose”, “koks yra pats brangiausias tavo įsigytas daiktas”, “kas tau niekada nenusibostų“, “ką apie mane pasakytų tavo geriausias draugas/ė“, „tavo šeimos idealas: mama ar tėtis”. Žinoma, tai, ko norisi paklausti, priklauso tik nuo tavo fantazijos. Kuo ji galingesnė, tuo pokalbis bus sėkmingesnis.

Svarbu priminti, kad klausymas ir supratingumas yra lygiai toks pats kaip ir klausimų uždavimas. Tau nebūtina kiekvieną atsakymą analizuoti ir narplioti iki smulkmenų, tačiau patariame įsiminti pagrindinius atsakymus, kad kuo geriau pažintumei pašnekovą/ę. Nepamirškite, kad svarbu atsakyti ir į tuos klausimus, kuriuos užduoda kitas žmogus, ypač tokius provokuojančius, kuriuos užduodi pats/i. Visada būk pasiruošęs/usi savo atsakymą pabaigti užklausa: „o kaip tu?“.

Sėkmingo pasimatymo!

 

Previous post:

Next post: