Išskirtinės Karališkosios arklidės

Post image for Išskirtinės Karališkosios arklidės

Karališkosios arklidės, esančios šalia Bekingemo rūmų, tarnauja Anglijos Karalienei ir kitiems Karališkosios šeimos nariams. Jose auginami arkliai, kurie dalyvauja šalies paraduose bei šventėse tam tikromis iškilmingomis progomis, pavyzdžiui, karūnavimas, garbingų svečių sutiktuvės ar vestuvės. Ironiška, tačiau pačiose arklidėse žirgų beveik nematyti. Didžioji Karališkųjų arklidžių dalis yra panašesnė į muziejų ir yra priima didžiulius kiekius lankytojų.Kiek neįprastas arklidžių pavadinimas (angl. „Royal mews“) kilęs iš žodžio narvas (mew) reikšmės „šėrimasis“. Taip yra dėl to, kad šitie pastatai anksčiau buvo naudojami karališkųjų vanagų laikymui būtent tuo metu, kai jie keisdavo plunksnas.

Šių pastatų architektūra mena 18 amžių, o jos autorius – William Kent.

Pagrindiniai du arklidėse laikomi žirgų tipai: Klivlendo Bėrasis ir Vindzoro pilkasis. Jie dažniausiai kinkomi į Karalienės karietą.

Šiose arklidėse yra 12 lando tipo karietų su dviejų dalių atitengiamu viršumi. Jos buvo sukonstruotos 19 amžiaus pabaigoje – 20 amžiaus pradžioje Karaliaus Edvardo VII garbei.

Net dvi karališkosios poros (Vilijamas ir Katerina 2011 metais ir Čarlzas ir Diana 1981metais) važiavo šia karieta savo vestuvių dieną po ceremonijos, vykusios Vestminsterio vienuolyne.

Karalienės Alexandros karieta yra labai gerai apsaugota nuo lietaus. Ji ne veltui vadinama „Stikline karieta“.

Ši Škotiška karieta yra šviesiausia ir ryškiausia iš visų. Jos didžiuliai stikliniai langai ir pusiau permatomos lubos.

Karališkosios šeimos atšakos iš Škotijos ženklas turi užrašą: „nei vienas, palietęs mane, neliks nenubaustas“.

Karališkajame garaže stovi net 5 limuzinai: trys iš jų Rolls- Royce markės, o kiti du – Bentley.

Nei vienas iš jų neturi automobiliams reikalingo registracijos numerio. Šioje nuotraukoje matome Rolls-Royce Phantom VI.

O dabar persikelkime nuo plieninių žirgų prie tikrų, kuriuos sudaro tikras kūnas ir kraujas.

Štai čia matome kitų  (ne tokių prabangių) karietų bei vežimų ekspoziciją. Sprendžiant iš išorės, jie dabar yra visiškai nenaudojami.

Keletas karietų, eksponuojamų Karališkosiose arklidėse, tikrai keistokos. Pavyzdžiui, šiose nuotraukose matoma Karališkosios šeimos atžalų karieta bei Kalėdinė karieta. Dažniausiai į jas kinkomi poniai arba ožiai.

Visų Karališkųjų arklidžių pažiba – tai Auksinė karieta, pagaminta 1762 metais. Ji yra labai sunki (sveria net 4 tonas), o naudojama tik labai retomis progomis (dažniausiai karūnacijos metu). Norint suvaldyti šį galingą daiktą, reikia būti labai įgudusiam. Tam, kad važnyčiotojas sustotų ties Bekingemo rūmais, jis pradeda stabdyti iki tikslo likus 30-40 metrų.

Ekspozicijos salės durys yra labai siauros ir žemos, todėl norint šias karietas išvežti į lauką, reikia nugriauti dalį sienos.

Ant karietos stogo esantys trys angeliukai simbolizuoja Anglijos, Škotijos ir Airijos sąjungą.Visas stogas išpuoštas paauksuotomis palmės šakelėmis. Karietos kampuose esantys tritonai simbolizuoja karinę Dž. Britanijos jėgą.

Nepaisant to, kad Auksinė karieta buvo be galo puošni, daugelis monarchų jos nemėgo. Karalius William IV teigė, jog keliaujant šia karieta, jis jausdavosi lyg ant laivo denio audringoje jūroje.

Gatvės, esančios aplink arklides, yra saugomos specialių prižiūrėtojų. Jų tikslas – pasistengti, kad nei vienas vietinis ar turistas  nepapultų po karietos ratais.

Apžiūrėję visas Karališkasias arklides, jūs galite sudalyvauti inscenizuotoje 18 amžiaus vidurio jojimo pamokoje. Šalia jūsų sėdės ir vaikščios karaliai, karalienės, princai ir princesės bandys pramankštinti arklius.

Įėjimo į muziejų kaina svyruoja apie 30 Lt. Vietiniai teigia, kad šią prabangą verta  pamatyti.

 

Previous post:

Next post: