10 stulbinančių faktų apie žmogaus smegenis

Post image for 10 stulbinančių faktų apie žmogaus smegenis

Neseniai viena BBC laida „Žmogaus kūno gelmės“ susidomėjo vienu sudėtingiausių mūsų organų – smegenimis. Pateikiame 10 stulbinančių faktų apie šį mąstymo įrankį. 

1. Žmogaus smegenys yra tokios sudėtingos struktūros, kad jų brandai pasiekti reikia net 20 metų.

2. Vaisiui, kuris dar yra gimdoje, kas sekundę susiformuoja 8,000 naujų smegenų ląstelių.

3. Iki to laiko, kol žmogus gimsta, jis jau turi visas įmanomas smegenų ląsteles, kurių jam tik gali prireikti šiame gyvenime. Augimo procese jos tik atsinaujina.

4. Smegenys – tai pats sudėtingiausias „daiktas“ (mechanizmas) visoje Visatoje.

5. Naujagimiai savo mamos veidą gali atpažinti praėjus vos kelioms valandoms nuo atsiradimo šiame Pasaulyje.

6. Kūdikiai mato dar būdami moters gimdoje. Žinoma, skiria tik baltą ir juodą spalvas. Tačiau jų akys yra pakankamai jautrios, kad aptiktų blausią šviesą, kuri skverbiasi pro motinos pilvą.

7. Įprastai žmogus per minutę sumirksi apie 20 kartų. Kievienas mirktelėjimas trunka apie pusę sekundės. Jei visą tą laiką sudėtume, gautume štai ką: šiek tiek ilgiau nei valandą laiko per dieną žmogus praleidžia tamsoje.

8. Kiekviena smegenų ląstelė vidutiniškai per visą žmogaus gyvenimą susijungia su kita ląstele apie 10,000 kartų.

9. Tam, kad žmogus išmoktų tinkamai balansuoti ir valdyti savo kūną, reikalinga lygiai pusė visų smegenų ląstelių skaičiaus.

10. Jaunieji plaukikai iš Tailando sugeba nardant savo akių rainelę priversti susitraukti, o ne išsiplėsti. To gali išmokti bet kuris vaikas, tačiau jį reikia pradėti treniruoti nuo labai ankstyvo amžiaus.

Previous post:

Next post: