Dvylikametis genijus

Post image for Dvylikametis genijus

Jacob Barnett – dvylikametis genijus. Būdamas vos dviejų metukų, jis buvo socialiai atstumtas ne tik tarp savo bendraamžių, bet ir tarp šeimos narių. Jam diagnozuotas Aspergerio sindromas. Tėvai Jacob’u rūpinosi kaip žmogumi, sergančiu švelnia autizmo forma: gydė jį specialiomis terapijomis bei leido į mokyklą, kurioje leidžia mokytis tik tokius dalykus, kurie vaikams labai patinka.  Barnett nuo pat mažų dienų domėjosi astronomija, o visas namie turėtas knygas apie žvaigždes jis skaitė keliasdešimt kartų.

Dar būdamas trejų metukų amžiaus, Jacob sugebėdavo sudėti galvosūkį iš 5,000 dalių. Neilgai trukus jam pripažino keistą ligą – Aspergerio sindromą (švelni autizmo forma). Tačiau praėjus keliems metams jis savarankiškai išsistudijavo visą mokykos matematikos, algebros ir geometrijos  kursus vos per dvi savaites.
Jacob pradėjo lankyti įprastą mokyklą, tačiau joje jis nuobodžiavo. Barnett šeima, pasikliaudama psichologų patarimais, išleido jį į Universitetą. Jacob tapo laisvuoju klausytoju Indianos Universitete (Purdue University Indianapolis IUPUI). Čia jis gilinosi į astronomiją ir aukštąją matematiką. Berniukas, ruošdamasis į studijas, vidurinės mokyklos kursą (matematiką, algebrą, geometriją, trigonometriją ir kita) išmoko vos per dvi savaites. Jis ne tik įsisavino visą pateiktą medžiagą, jis labai gerai išlaikė ir valstybinius egzaminus. Barnett studentu tapo būdamas dvylikos metų.

Jacob stengiasi kuo daugiau išmokti lankydamasis aukštosios matematikos užsiėmimus. Ne vienas bendramokslis samdo repetitorių, tam, kad galėtų tinkamai įsisavinti pateiktą medžiagą. Dabar jis dirba su Reliatyvumo teorija ir kelia jai alternatyvias gaires.

Jacob IQ yra 170, tai aukščiausias kada nors vaiko turėtas intelekto koeficientas visoje istorijoje.

Barnett stengiasi palaikyti ryšį su visais buvusiais klasiokais, bei universiteto draugais. Jį domina ne tik mokslas, bet ir kitos „žmogiškos“ pramogos: video žaidimai, šokių pamokos, video filmai ir pan.

Previous post:

Next post: