Nuostabioji Indija

Post image for Nuostabioji Indija

Trumpa apžvalga, besiruošiantiems keliauti į šią šalį. Nuostabioji ir neįtikėtina Indija. Nei vienas Bolivudo filmas neperteiks tikrosios indiškos dvasios. Tai daugiau, nei žinome mes: karis, aštrus maistas, kriketas ir turbanai. Tai šalis, kuri turi nepaprastai turtingą kultūrą, neįprastą religiją, keistus įsitikinimus, mistines vietoves ir, žinoma, nuostabų maistą. 

Keletas įdomių faktų apie Indiją:

  • Indijos populiacija – apie 1.169 milijardų gyventojų (Interporlo tyrimų duomenimis, atliktais 2007 – 2008 metais). Tai sudaro šeštadalį viso Pasaulio gyventojų skaičiaus.
  • Manoma, kad Indija gyventojų skaičiumi Kiniją turėtų aplenkti apie 2030 metus. Nors šios šalies teritorija yra  vos 2.4%  viso Žemės rutulio sausumos ploto,  joje telpa 17.5% visos Pasaulio populiacijos.
  • Nors Indijoje gyvena 80.5% induizmo sekėjų, 13.4% gyventojų yra musulmonai. Tai trečia valstybė, pagal šios religijos išpažinėjų skaičių pasaulyje. Lyderiaujančias pozicijas tarp valstybių , pagal didžiausią musulmonų skaičių, pasidalina Indonezija ir Pakistanas.

Indijos žemėlapis:

Jei susiruošėte nuvykti šį nuostabų kampelį, rekomenduojame aplankyti Taj Mahal. Tai ne vien tik marmurinis mauzoliejus – tai patirtis, kuri į atmintį įstrigs amžiams. Taj Mahal stovi Agra mieste, šiaurinėje Indijos dalyje, ant Yamuna upės krantų.

Taj Mahal laikomas vienu iš septynių Pasaulio stebuklų. Kiti teigia, kad šis architektūros paminklas niekada negalėtų būti lyginamas su kitais stebuklais, nes jis yra pranašesnis visokiais atžvilgiais. Šį neįprastą architektūros paminklą pastatė vienas Mughals dinastijos valdovų, kuris ilgą laiką buvo Indijos imperatorius. Jis visas  padengtas baltu marmuru, kiekvienoje sienoje įspaustas tam tikras simbolis – arba išgraviruota Korano ištrauka.  Tai sunku perteikti žodžiu, tačiau ir nuotraukos neatspindi tikrosios Taj Mahal dvasios, būtina tai pamatyti savo akimis

Kaip ir minėjau, Mughal dinastijos imperatorius Shah Jahan šį istorinį paminklą pastatė mirusios žmonos Karalienės Mumtaz Mahal atminimui. Ji mirė gimdydama 14- tąjį vaiką.

Taj Mahal kartais dar vadinamas ir kitais vardais: „Mahal karūna“ arba tiesiog „Karalienės karūna“.

Taj Mahal buvo statomas ištisus 20 metų, prie jo dirbo apie 20 000 darbininkų. Šis paminklas pastatytas ant kvadrato formos platformos, kurio kampai nukirsti įstrižai, tokiu būdu suformuodami aštuonkampio formą.  Centrinio mauzoliejaus kupolo diametras – 18 metrų, o aukštis – 65 metrai. Šalia išsidėstę dar keli mažesni kupolai.  Mauzoliejus (tiek vidus, tiek išorė) yra išpuošti įvairiais ornamentais ir kaligrafijos elementais. Visa tai buvo dekoruota brangakmeniais, tačiau iki šių dienų jie neišliko.
Statybos darbai buvo baigti 1648 metais, o šio statinio kaina viršijo 32 milijonų rupijų sumą. Kai tu pažiūri iš šalies ir pamatai šią nuostabią architektūrą – sunku patikėti, kad tai padaryta vien tik žmonių rankomis. Tik apsilankę šioje šventykloje galite pajusti jos tikrąją galią.
Pateikiame keletą mauzoliejaus Taj Mahal šventyklų nuotraukų:

Nepamirškite aplankyti ir keletą kitų dėmesio vertų miestų Indijoje:  Red Fort (Lal quila), Gateway of India, Goa, Qutb Minar, Lotus Temple, Mumbai.

Previous post:

Next post: