10 keisčiausių muzikos instrumentų

Post image for 10 keisčiausių muzikos instrumentų

Muzika yra vienas iš gražiausių dalykų gyvenime. Tačiau lygiai tokia pat žavingi ir patrauklūs gali būti instrumentai, bei garsų išgavimo būdai. Kartais instrumentas reikalauja labai įgudusių muzikantų, kad išgaunama melodija būtų tiksli ir maloni ausiai. Sunku būtų išrinkti pačius originaliausius, todėl pateikiame 10 pačios neįtikėčiausios konsrukcijos instrumentų. 

10. Jūros vargonai

Jūros vargonai – vienas unikaliausių muzikos instrumentų, kurio varomoji jėga – jūros bangos. Šis keistas dianonius muzikos garsus leidžiantis prietaisas yra ant Andrijos jūros krantų. Tai vienas gražiausių ir originaliausių muzikos meistriškumo pavyzdžių. Pirminę jūros vargonų idėją pateikė architektas Nikola Basic, o ji pradėta įgyvendinti 2005 metais. Nuolatos grojantys vargonai yra labai populiari turistinė atrakcija. Tūkstančiai žmonių kasmet čia suplaukia pasiklausyti jūros vargonų gaudimo.

9. Didieji vargonai „Stalacpipe“

Bene didžiausias instrumentas Pasaulyje, nes jo užimamas plotas apytiksliai yra 3.5 akrų. Šie milžiniški vargonai yra sudaryti iš stalaktitų labirinto, kurie sujungti į vieną centrinį grojimo mechanizmą. Vargonai buvo sukurti 1954  metais, vieno mokslininko iš Šenandoa slėnio (Virdžinijos valstija, JAV). Visa konstrukcija yra uždara: stalaktitai sujungti su guminiais mediniais plaktukais, kurie naudojami tam, kad užgautų rūpestingai atrinktus vargonų vamzdžius. Tokiu būdu išgaunamas garsas.

8. Pegaso pianinas

Daugeliu aspektų – tai aukščiausias modernaus dizaino pasiekimas. Pegaso pianinas – retas ir įmantrus instrumentas.  Šių ergonimiškųinstrumentų visame Pasaulyje yra tik 8 vienetai. Jis beveik niekuo nesiskiria nuo įprasto pianino, tačiau jis turi keletą papildomų savybių: atlikėjui leidžiama reguliuoti garso lygį, kurį instrumentas skleidžia per hidraulinę sistemą.

7. Stiklo armonika

Hydrocrystalophone – tai tikrasis stiklo armonikos pavadinimas. Šis keistokas instrumentas yra padarytas iš tam tikro skaičiaus stiklinių rutulių ir taurių, kurios išdėstytos didėjimo tvarka. Tam, kad garsas būtų išgaunamas tinkamai, naudojama trintis tarp stiklinių instrumento dalių. Labai pažangi technologija, verta aplodismentų.

6. Muzikuojantis pjūklas

Kasdien naudojamas rankinis pjūklas gali skleisti nuostabius garsus. Juo grojama su batuta, panašiai kaip smuiku. Garsas, kurį išgauna šis instrumentas, primena melodingą bei švelnų dainavimą. Beje, reikia nepamiršti paminėti, kad pjūklas turi daryti linkį, tai yra sudaryti S formos lanką. Galbūt nepatikėsite, tačiau šis instrumentas plačiai naudojamas įvairiuose Pasaulinio lygio koncertuose.

5.  „Didgeridoo“

Tai vienas iš seniausių Pasaulio instrumentų, kurio kilmės šaknys siekia Australiją. Garsas šiuo muzikos įrankiu išgaunamas vėjo dėka. Tačiau originalios instrumento versijos nėra išlikę. Šiandien po Pasaulį paplitusios tik tam tikros ir patobulintos „Didgeridoo“ atmainos. Yra sukurtas tokia instrumento versija, kuri leidžia jį lengvai išmontuoti ir supakuoti į mažą krepšį.

4. Midi kontrolierius „Riday T-91“

Nors šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug midi kontrolierių, tačiau šis projektas yra labai unikalaus dizaino. Jis leidžia groti visomis 12 pakopų, kurios turi skirtingus lygius. Geriausia yra tai, kad šiuo muzikos instrumentu galima groti bet kokią muziką: nuo klasikos iki moderniojo roko. Jei susidomėjote, skubėkite įsigyti, nes jį ruošiasi išimti iš prekybos.

3. „Kalimba“

Labai dažnai vaidinamas „Afrikietišku nykštiniu pianinu“. Šis instrumentas suformuotas iš pačių pirmųjų Afrikos genčių muzikos išgavimo priemonių. Šioje nuotraukoje manote populiariausią naujausio dizaino leidimą. Šio instrumento konstrukcijos pagrindas – medinė platforma. Garsas išgaunamas nykščių pagalba. Šis intrumentas yra mušamųjų kilmės ir įvairios jo atmainos buvo naudojamos šimtmečiais.

2.  „Cimbalom“

Skirtingose Pasaulio vietose „Cymbalom’ turi  vis kitą pavadinimą. Daugelyje valstybių šis instrumentas vadinamas „santur“.  Tai laikomas muzikos instrumentų meistriškumo pavyzdžiu, jis reikalauja labai aukšto lygio atlikėjų, nes tik jie gali parodyti, koks iš tiesų nuostabus yra šis instrumentas.

1. Nano – gitara

Mažiausias instrumentas Žemėje, kurį galima išgirsti. Nano-gitara plika žmogaus akimi nematoma. Ja groti taip pat galima tik pasitelkus labai galingą mikroskopą. Instrumento skleidžiamas garsas yra pernelyg silpnas, kad jį išgirstų žmogaus ausis. Šią gitarą ir specialą aparatūrą, kuria naudojantis galima išgirsti muziką, atliekamą su nano – gitara, sukūrė vieni  Cornell Universiteto mokslininkai.

 

Previous post:

Next post: