Keisčiausi paminklai Pasaulyje

Post image for Keisčiausi paminklai Pasaulyje

Paminklai dažniausiai pastatomi tam, kad  mums primintų tam tikrą svarbų įvykį ar asmenybę. Tačiau svarbiausia jų funkcija yra nebyliai pasakoti ateinančioms kartoms apie mus, kurie gyvenome ir veikėme praeityje. Tačiau ne visi paminklai šiame Pasaulyje atlieka savo tikrąją pareigą. Kai kurie jų yra tik tam tikra meno ekspresijos forma. Šiame sąraše išvysite tik pačius keisčiausius ir unikaliausius meno kūrinius. 
1. Statula „Šv. Wenceslas joja ant negyvo arklio“ Praha, Čekijos Respublika

Šv. Wenceslas yra Čekijos Respublikos globėjas. Ši skulptūra pastatyta 1999 metais „Lucerne Palace“ galerijoje. Tai vienas iš didžiausių pirkinių ir pramogų kompleksas Prahos mieste. Šio paminklo koncepcija iš tikrųjų yra pakankamai komiška. Skulptūra yra atvirkštinė tikrosios Šv. Wenceslas atvaizdo kopija. Tikrasis ir vertingasis paminklas yra šalia „Lucerne Palace“ esančioje „Wenceslas“ aikštėjė. Šis paminklas laikomas Čekijos Respublikos piliečių savimonės pasididžiavimu.

2. Robotas-Transformeris. Pekinas, Kinija

Vienas Kinijos Centrinės Akademijos dailės fakulteto studentas neseniai (t.y. 2010 metais) pabaigė vieną iš savo meno kūrinių: beveik 10 metrų aukščio ir 2 tonų svorio skulptūrą, pavadinimu  “Kwansformer”. Ji sukurta ir pastatyta Kinijos generolo Guan Yu garbei, kuris buvo vienas iš pagrindinių dalyvių, sužlugdant Hanų dinastiją. Šis paminklas kainavo apie  $41,000. Statulą pagamino iš vieno Kinijos karinio įrenginio pavadinimu „Jiefang CA10“.

3. Sulūžusios kėdės paminklas. Ženeva, Šveicarija

Šis paminklas pagamintas dviejų menininkų:  Louis Geneve ir Daniel Berset. Tai kone 12 metrų aukščio sulūžusi kėdė, kuriai sukonstruoti prireikė  5.5 tonų medienos. Paminklas pabaigtas 1997 metų rugpjūtį, pastatytas priešais „Handicap International“ rūmus. Ši kėdė palieka didelį įspūdį politikams, bei įprastiems turistams, keliaujantiems po šį miestą.

4. Paminklas kiaulei, Rusija

Tai pirmasis paminklas, skirtas kiaulei, kaip gyvūnui. Ši statula pastatyta Kalach mieste (Rusija). Šioje teritorijoje teigiama, kad kiaulė yra labai vertinga žmogui. Vietinės mėsos perdirbimo įmonės vadovas Nikolay Astanin juokavo: „kiaulės ėda viską, o žmogus – net ir kiaules“.

5. Paminklas rykliui

1986 metų rugpjūčio 9 dieną šis didžiulis ryklys „nusileido“ ant gražaus namuko Headington mieste (Dž. Britanija). Šį paminklą įrengė ant dviejų pastatų, kurie dalijasi vienu stogu. Dabar šis pastatas yra žinomas Pasauliniu mastu. Ir nenuostabu kodėl, juk ne kiekvienas ant stogo esame pasikabinę begalvį ryklį.

6. Paminklas Rokiui Balboa, Serbija

Zitiste – tai vienas iš Serbijos kaimelių, kuris tapo žinomu per vieną naktį. Tikriausiai kyla klausimas, kaip jie sugebėjo tokią mažą gyvenvietę paversti traukos ir dėmesio centru? Jie daug nesistengė, tiesiog pastatė paminklą  skirtą atminti Rokiui Balboa. Akivaizdu, kad kaimelio gyventojai tiesiog pamišę dėl aktoriaus Sylvester Stallone. Dabar savo numylėtą žvaigždę jie mato kasdien stovinčią parke. Tačiau iš tiesų šis paminklas  yra ryžto ir atkaklumo simbolis.

 

Previous post:

Next post: