Keisčiausi draudimai mokyklose

Post image for Keisčiausi draudimai mokyklose

Kiekviena mokykla turi savo taisykles. Jos skirtos tam, kad apsaugotų mokinius ir juos paskatintų pozityviai žiūrėti į mokymosi aplinką. Tačiau kartais ugdymo įstaigose paskelbtos visiškai keistos ir kotraversiškos taisyklės. Geriausias tokių pavyzdžių: viena Čikagos mokymos įstaiga neleidžia į mokyklą vaikams atsinešti savo priešpiečius. Pateikiame keletą įdomiausių draudimų, ko negalima daryti kai kuriose Pasaulio mokyklose. 
Priešpiečių draudimas

Karas dėl vaikų nutukimo peržengė visas ribas. Viena Čikagos mokykla paskelbė draudžianti į šią ugdymo įstaigą atsinešti savo maistą, t.y. priešpiečius. Mokyklos valdžia tvirtina, kad vaikai atsineša tik nesveiką maistą, todėl privalo valgyti tai, kas patiekiama valgykloje.

Draudžiami žodžiai

Daugelį mokinių įkvėpė TV serialas „Muppet“, todėl jie labai greitai įsisavino televizijos žargoną, ypač dažnai vartodami žodį „meep“ (angl. pagyrimas). Tačiau tai nepatiko vienai Masačusetso valstijos mokyklai, todėl ji šį popularų jaunimo terminą uždraudė.Įdomu, kaip šios mokyklos vadovai reaguoja į „spam’ą“ pašte…

Draudžiamos apyrankės, remiančios krūties vėžio liga sergančias moteris

Naujausios marketingo kampanijos sukurtos reklamos nukreiptos prieš krūties vėžį, paskelbė šūkį, kuris ne vienos mokyklos vadovams atrodė įžeidžiantis. Todėl dabar daugelyje mokymosi įstaigų uždrausta nešioti šias apyrankes ar marškinėlius.

Uždrausti žaidimai pertraukų metu

Keletas mokyklų vadovų sunerimo dėl to, kad šiltuoju metų laiku padaugėja traumų. Vaikai pertraukų metu žaisdami su kamuoliu ar tiesiog bėgiodami patiria rimtų sužalojimų. Todėl ugdymo įstaigos vadovai pataria: „susikibkite rankomis po du ir vaikščiokite ratais!“

Draudžiama verstis kūliais

Viena Autralijos mokyklų pertrauku metu mokiniams uždraudė verstis kūliais ar stovėti ant galvos. Žinoma, tik dėl saugumo sumetimų. Dabar tėvai audringai kovoja prieš neįprastas ugdymo įstaigos vadovų užmačias. Mokinių tėvų atsovas tegia: „reikia atrasti pusiausvyrą tarp mokinių saugumo ir vaikiškų žaidimų. Negalime jiems uždrausti judėti“.

Draudžiamos timpos ir aptempti džinsai

Keletas mokyklų į nepageidaujamų rūbų sąrašą įtraukė timpas bei labai ankštus džinsus. Savo idėjas pagrindė tuo, kad tokie drabužiai varžo mokinių judesius.

Draudžiami lūpų balzamai

Keletas Šiaurės Karolinos mokyklų draudžia mokykloje naudoti lūpų balzamus. Vietiniai policijos pareigūnai tvirtina, kad vaikai netinkamai jos naudoja, dalindamiesi su kitais. Toks sprendimas turėtų užkirsti kelią bakterijų plitimui.

Draudžiama turėti žodyną

Šis draudimas priimtas dėl tėvų skundų. Jie teigia, kad vaikai ieško tik tokių žodžių, kurie yra susiję su lytinių santykių ar pornografijos tema.

Draudžiamos apyrankės „Silly Bandz“

Šios labai populiarios tarp paauglių apyrankės „Silly Bandz“ kai kuriose mokyklose jau tapo kontrabanda. Daugelyje JAV ugdymo įstaigų jos yra draudžiamos visiškai be priežasties.

Draudžiama apsikabinti

Kai kuriose mokyklose tai draudžiama daryti dėl griežtų vidaus tvarkos taisyklių. Ugdymo įstaigų vadovai teigia, kad vaikai, susitikę ir glebesčiuodamiesi prieš užsiėmimus vėluoja į pamokas.

Draudžiamas raudonas rašalas

Kai kuriose Dž. Britanijos mokyklose, taisydami mokinių darbus, mokytojai negali naudoti raudono parkerio. Manoma, kad tokia spalva yra labai įžeidžianti. Kitoks atspalvis, pavyzdžiui, žalia yra labiau priimtina ir mokinius nuteikia pozityviam darbui.

 

Previous post:

Next post: