Gražiausios centrinės Amerikos šalys

Post image for Gražiausios centrinės Amerikos šalys

Nenumaldomai artėja vasara, o su ja – ir atostogų metas. Žinoma, galima jas praleisti pas močiutę sode, tačiau kiekvienas iš mūsų turi paslėptą svajonę pakeliauti. Šiandien pateikiame 7 pačias įspūdingiausias ir gražiausią kraštovaizdį turinčias Centrinės Amerikos valstybes. Tikrai nepasigailėsite ten nuvykę!
BelizasŠią vietą patariame lankyti tiems turistams, kurie mėgsta poilsį paplūdimyje, ieško nuotykių ar tiesiog labai mėgsta istoriją. Belizas – valstybė apsupta Karibų jūros ir neįžengiamų džiunglių. Joje gausu laukinių gyvūnų, miškų, o krantai – nusėti palmių. Kasmet čia apsilanko daugybė turistų, kuriuos traukia majų genčių palikimas.  Viena iš žinomiausių buvusių majų gyvenviečių – tai  Caracol (77  kvadratiniai kilometrai). O tie turistai, kurie dievina nardymą, gali patyrinėti žymiąją Didžiąją Mėlynąją Skylę . Ji yra 145 m gylio ir 400 m pločio.

Kosta Rika

Nuotykių mėgėjai, norintys patirti tikrą artumą su gamta ir jos visa esybe, turėtų rinktis Kosta Rika šalį. Joje veikia daugiau kaip 26 nacionaliniai parkai. Vietinės džiunglės, kraterinės kilmės ežerai, kriokliai bei snaudžiantys vulkanai – visa tai labai traukia turistus.  Anglakalbiai dar šią valstybę vadina „Rich Coast“ – Turtinga Pakrante. Viena iš populiariausių bei labiausiai lankomų vietų – tai vulkanas „Arenal“–  pats jauniausiais  vulkanas visoje Kosta Rikoje.  Paskutinį kartą jis išsiveržė 1968 metais – jis tapo vienu aktyviausiu ir labiausiai grėsmingu vulkanu visame Pasaulyje.

Salvadoras

Salvadoras – tai šalis, kuri pripildyta žalumos ir gamtos grožio, joje jaučiamas kolonijinės sistemos palikomo pėdsakai, taip pat gausu nuostabaus meno palikimo.  Turistų lankomiausia vieta – tai Perquin miestas, apsuptas žaliųjų pušų giraičių ir kavos plantacijų. Istorijos fanatikai gali apsilankyti vietiniame Revoliucijos muziejuje, kuriame gausu informacijos apie šalies pilietinio karo epochą.  Salvadoras (ypač El Sunzal miestas) yra labai populiarus tarp banglentininkų. Čia tikrai gausu nuostabių paplūdimių. Šiandien Salvadoras tituluojamas kaip banglentininkų sostinė.

Gvatemalos Respublika (Gvatemala)

Gvatemaloje galima laiką leisti dvejopai. Joje daug istorinių Majų civilizacijos vietovių, taip pat gausu nuostabių paplūdimių ir aukščiausio lygio viešbučių. Viena vertus visa šalis yra persmelkta ankstyvosios Kolumbijos formavimosi  istorija, o kita vertus – ji siūlo šiuolaikines kokybiškas palaugas, įtinkančias net išrankiausiam turistui. Istorijos mėgėjai gali tyrinėti puikiai išsaugotas kolonijinės architektūros paminklus ir autentiško meno palikimą viename iš garsiausių Gvatemalos miestų –  Antigua. Kita žymi lankytina vieta – tai didingas vulkanas „De Agua“. Žymiausia majų genčių palikimo vieta – tai  Tikal teritorija. Tiek vietiniai, tiek lankytojai sutinka, kad Tikalis yra vienas didžiausių kada nors matytų ankstyvųjų miestų pasiekimų.

Hondūras

Hondūras skirtas ne tik tiems turistams, kurie ieško turkio žydrumo paplūdimių, senovinių griuvėsių ar neįžengiamų džiunglių. Tiek šalies folkloras ir menas – yra bene dažniausia lankymosi Hondūre priežastis. Neįtikėtinas meno paveldas yra Copan griuvėsiai, kurių pagrindinis akcentas – iškalta veido skulptūra. Šioje šalyje labai gerai saugomas Majų civilizacijos palikimas.  Tai Hondūrui suteikia dar didesnį turistų dėmesį.

Nikaragva

Plaukiojimas kraterinės kilmės ežere, kopimas į veikiantį ugnikalnį, nardymas su rykliais  – tai tik keletas pramogų, kurias siūlo Nikaragva. Ten apsilankę turistai pataria: „reikia būti pasirengus bet kam, net ugnikalnio išsiveržimui“. Nors paskutinį kartą tai įvyko  1883 metais,  tik drąsiausi turistai pasiryžta užkopti į patį ugnikalnio viršų ir pasigrožėti  nuo ten atsiveriančiu vaizdu.  Cordillera de Maribios kalnai, kuriuose yra net  21 vulkano židinys. Iš jų – net penki yra aktyvūs. Nors pati šalis gali pasiūlyti tik skurdžią turizmo infrastruktūrą, o visame Pasaulyje šalis garsėja savo nepastovia politine sistema – tai nė kiek neatbaido turistų.

Panama

Panama tai vieta, kurią renkasi nuotykių ieškotojai, kurie nebijo susitikti akis į akį su mirtinai pavojingais gyvūnais ir neįžengiamomis džiunglėmis. Nepasant to, šalyje vis dėl to galima rasti keletą nacionalinių parkų, kalnų ir, žinoma, neužmirštamų salų. Viena iš labiausiai mėgstamų turistų vietų Panamoje yra Archipielago de Bocas del Toro – vieta, su krištolo skaidrumo vandeniu, siūbuojančiomis palmėmis ir idiliška atmosfera. Nacionalinis parkas „Coiba“ – tai rojus tiems tyrinėtojams, mėgstantiems nardyti ar stebėti paukščius. Visos šaliai priklausančios salos (jų yra net 38) paskelbtos UNESCO Pasaulio paveldu.

Previous post:

Next post: