Spalvingiausia upė Pasaulyje

Post image for Spalvingiausia upė Pasaulyje

Kokios spalvos dažniausiai būna vanduo? Žinoma, kad žydros. Tačiau ar teko kada nors matyti upę, kuri spindėtų visom vaivorykštės spalvomis?  Tikriausiai ne. Na o tam, kad nereikėtų niekur toli keliauti, ją išvysti galite čia. 
Iš pradžių pamaniau, kad tai apgaulė ar dar vienas Photoshop triukas. Šiek tiek panaršęs internete aš supratau, kad tai tikrai egzistuoja. Šiose nuotraukose matote Caristales (CAÑO CRISTALES) upę, kuri teka šalia nedidelio Kolumbijos miestelio pavadinimu La Macarena (Pietų Amerika).

Ši upė yra labai neįprasta savo išvaizda. Vietiniai žmonės kalba, kad tai upė, kuri teka į rojų. Kiti apibūdina ją kaip pačią gražiausią upę Pasaulyje. Cirstales upė kartais dar vadinama vadina penkiaspalve.

Kai Kolumbijoje ateina liūčių sezonas, upės vanduo pakyla, ji pagilėja ir srovė tampa labai stipri. Tada išnyksta visi dugną dengiantys dumbliai. Jiems reikia saulės, o padidėjus vandens kiekiui, jie jos gauna nepakankamai. Per sausąjį laikotarpį vandens kiekis upėje yra idealus tam, kad palaikytų verdantį gyvenimą upės viduje.  Pereinamuoju laikotarpiu iš lietingojo į sausąjį sezoną, upė sužydi: tiksliau sužydi įvairiausi dumbliai ir kiti augalai vandens viduje,  tuo sukeldami spalvotos upės įvaizdį.  Visa upė tampa „dėmėta“ įvairiomis spalvomis: geltona, žydra, žalia, juoda ir raudona – tūkstančiai atspalvių, kuriuos suteikia vanduo, bei šešėlių žaismas.

Ta upės dalis, kuri pilna žydinčių augalų, yra labai toli nuo civilizacijos ir neprivažiuojama jokiu keliu. Nuotykių ieškotojai ir turistai dabar turi galimybę nuskristi į La Macarena miestelį ir tada pėstute keliauti su vietiniu gidu iki spalvingosios upės. Net keletą metų į šią vietą buvo draudžiama keliauti, nes ten aktyviai veikė partizanų grupuotės. Šią vietą vėl leista lankyti nuo 2009 metų.

Previous post:

Next post: