10 dažniausių mirties priežasčių

Post image for 10 dažniausių mirties priežasčių

Visame Pasaulyje kasdien miršta apie 57 milijonus žmonių. Prežasčių yra įvairių, tačiau esti keletas ligų, dėl kurių mirštama dažniausiai.  Pateikiame net 10 tokių negalavimų arba įvykių, dėl kurių retėja žmonija. 1. Išeminė širdies liga – 12.6%

Dažniausia šios ligos išraiška – širdies smūgis. Paprastai tariant į širdies raumenis nebeteka kraujas. Galima išsikirti daugelį tokios ligos priežasčių, tai priklauso nuo amžiaus, įpročių, mitybos, diabeto susirgimų, rūkymo ar kitų gyvenimo būdo pokyčių. Visose vakarų šalyse tai dažniausia mirties priežastis, užregistruota vietinėse ligoninėse.

2. Smegenų kraujagyslių liga- 9.7%

Dažniausia šios ligos išraiška – insultas, jis susijęs su kraujagyslių, tiekiančių kraują į smegenis, sutrikimais. Dažniausiai šiam sutrikimui įtaką daro padidėjęs kraujospūdis.  Dėl per aktyvios kraujo apytakos, sutrinka kraujagyslių sistema, pažeidžiama nervinė sistema,na o dėl šių sutrikimų atsirandančios komplikacijos dažniausiai nuveda į mirtį. Insulto atveju išgelbėti nuo mirties gali tik greita medikų reakcija.

3. Apatinių kvėpavimo takų infekcijos, 6,8%Pneumonija, plaučių abscesas, ūminis bronchitas visos šios ligos yra apatinių kvėpavimo takų infekcijos pasekmės.Tarp visų infekcinių ligų – šios pirmauja mirties skaičiumi. Pagrindiniai simptomai: nuovargis, siplnumas, dažnesnis kvėpavimas ir aukšta temperatūra.  Nuo šių ligų geriausias vaistas yra atibiotikai, tačiau jie yra labai brangūs. Žemesnio socialinio sluoksnio žmonės neturi galimybių jų įsigyti.

4. ŽIV/AIDS- 4.9%”

AIDS  yra žmogaus imuniteto sistemos liga. Dabar pripažįstama, kad ji visame Pasaulyje pasiekė pandemijos lygį. Pasak organizacijos  UNAIDS ataskaitos,  2009 metais užkrėstųjų skaičius visame Pasaulyje siekė 60 milijonų, iš jų 25 milijonai mirties atvejų. 76%  visų mirčių paskelbta Pietinėje Afrikoje. Manoma, kad šis virusas atsirado Centrinėje Afrikoje apie 20 amžiaus pradžią.

5. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga – 4,8%

Šią ligą turi 1 iš 59 Anglijos gyventojų. Dažniausiai ją sukelia rūkymas arba jei pacientas labai dažnai susidurė su nuodingomis dujomis.Sergantys chrinišku bronchitu ar amfizema  – jiems taip pat labai lengvai išsivysto lėtinė obstrukcinė plaučių liga. 1990 metais nuo šios ligos mirė tik 6 žmonės. Tačiau dėl to, kad žmonės vis daugiau rūko, mirčių skaičius progresyviai išaugo. Kasmet tokių mirties atvejų vis daugėja.

6. Žarnyno ligos-3.2%

Antroji pagal nusinešamų kūdikių gyvybių skaičių liga. Pasaulyje dažniausiai serga maži vaikai arba nepasiturintys žmonės. Diarėją galima gydyti paprastai: naudojant rehidracijos druskas arba cinko tabletes. Šios ligos lemia dehidrataciją (t.y. skysčių sumažėjimą) taip pat kūne esančių elektrolitų disbalancą.

7. Tuberkuliozė – 2.7%

Tuberkuliozė – labai dažna mirtina infekcinė liga, dėl kurios miršta net 50% mirštančiųjų. Ji plinta oru, kai žmogus kosti ar čiaudi: pasklinda ligos dalelės ir kitas žmogus labai lengvai užsikrečia. Kone trečdalis visos Pasaulio populiacijos yra užsikrėtę tuberkulioze, vis dažniau atsiranda įvairių šios ligos atmainų, kurių nesugeba išgydyti net šiuolaikinė medicina.

8. Malarija – 2.2%

Ši liga paplitusi tropiniuose bei subtropiniuose regionuose. Vienu metu Pasaulyje tai buvo pati dažniausia mirties priežastis. Tačiau progresuojant medicinai bei sukūrus geresnes  vakcinas, dažnis šiek tiek sumažėjo. Tačiau tai yra populiariausia liga Afrikoje ir Azijoje.

9. Trachėjos / bronchų / plaučių vėžys – 2,2%

Vėžys – viena iš pagrindinių šiandienos mirties priežasčių. Pati blogiausia vėžinių susirgimų forma – tai augliai, esantys plaučių srityje. Žinoma, didžiausią riziką susirgti šia liga turi rūkaliai. Jie sudaro net 85% visų sergančiųjų.

10. Avarijos -2.1%

Tai tikriausiai nėra didelė staigmena jums. Visi laikraščiai bei televizijos pilnos informacijos apie eismo įvykius. Manoma, kad tokių atsitikimų skaičius vis augs, kadangi mašinų skaičius pasaulyje didėja kaip ant mielių.

Previous post:

Next post: