10 kvailiausių pasaulio įstatymų

Post image for 10 kvailiausių pasaulio įstatymų

Tam tikrų dalykų neišmanymas gali būti baudžiamas. Ypač, kai nepaisai tam tikros šalies įstatymų jų net nežinodamas! Natūralu, jog prieš keliaudami į pasirinktą šalį, jūs pasidomite šios šalies papročiais, etiketu ir gyvenimo būdu. Vienose šalyse – įstatymų nebūtina laikytis, jie prilygsta šalies tautosakai. Tačiau esti šalių (pvz. Florida),  kur įstatyminė bazė kasmet atnaujinama ir griežtai baudžiama už jų nežinojimą. Šiais laikais keliauti yra ypač lengva, todėl prieš planuojant vasaros atostogų vietą, atsižvelkite į mūsų patarimus. Pateikiame TOP- 10 sąrašą, kuriame rasite keisčiausius pasaulio šalių įstatymus.

10. Draudžiama maitinti karvelius (Italija)

Kad ir kaip atrodytų keista, Italijoje draudžiama maitinti karvelius. Šio įstatymo privalu laikytis kiekviename mieste, nes daugeliui vietinių gyventojų (pvz. Venecijos) jau atsibodo vaikyti balandžius, bei valyti išmatas. Tiesa reikėtų pridurti, jog ši šalis turi ir kitų keistų įstatymų turistams: negalima maudytis fontanuose, vaikščioti be marškinėlių bei negalima pietauti šaligatviuose. Bauda už taisyklių laužymą – nuo įspėjimo iki piniginės formos (50$ – 600$).

9. Draudžiama valgyti viešoje vietoje (Jungtiniai Arabų Emyratai)

Prieš planuodami vykti į Jungtinius Arabų Emyratus, būtinai pasidomėkite, ar tai ne Ramadano mėnuo. Jei į šią šalį patekote būtent tuo laiku, jums draudžiama valgyti ar gerti viešoje vietoje dienos metu. Ir tai tikrai ne pokštas! Vienas turistas buvo nubaustas už sulčių gėrimą ir  gavo $275 baudą. Taip pat lankydamiesi šioje šalyje vengite demostruoti savo meilę antrąjai pusei,nebent norėtumėte pabūvoti keletą mėnesių kalėjime.

8. Draudžiama mokėti smulkiais pinigais (Kanada)

Ar teko kadanors iškrapštyti paskutinius centus iš pinginės ir lėkti iki artimiausios parduotuvės? Jei taip, niekada to nedarykite būdami Kanadoje. 1985 metais išleistas valiutos įstatymas draudžia atsiskaityti monetomis. Tai reiškia, kad negalima visos sumos už prekes sumokėti vien monetomis (ypač, jei prekių vertė siekia daugiau nei 10 $). Apribotas netgi dolerių monetų naudojimas. Pardavėjas turi teisę pasirinkti, ar imti monetas ar ne. Jis gali priimti jas, bet neprivalo.

7. Draudžiama važinėti purvinais automobiliais (Maskva, Rusija)

Nuostabiame Maskvos mieste draudžiama važinėti nešvariu automobiliu. Žinoma, tai galioja tik mašinos išorei. Tačiau, ką reiškia purvina? Ar ta, ant kurios dulkių sluoksnio galima piešti, ar ta, kur dulkių sluoksnis slepia numerius? Gal purvinas automobilis yra tada, kai nesimato jo vairuotojo? Išsiaiškinsite tada, kai nuvyksite. Bauda – neapibrėžta, policininkai tai nuspręs be jūsų pagalbos, nebent jūs pasiūlysite jiems kyšį.

6. Draudžiama važiuoti be įjungtų priekinių žibintų (Danija)

Atlikus tyrimus, nustatyta, kad mašina geriau matoma su įjungais žibintais tiek dieną, tiek naktį. Ši taisyklė įvesta ne tik Danijoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių. Jei nenorite mokėti 100 $ baudos, nepamirškite įsijungti automobilio žibintų.

5.  Draudžiama sustoti ir stovėti greitkeliuose (Vokietija)

Tikriausiai teko girdėti  apie ypatingus Vokietijos greitkelius? Tai keliai, kuriuose nėra ribojamas greitis. Visų patogumui, įstatymas draudžia šitame kelyje sustoti, išlipti iš automobilio bei vaikščioti. Prieš įvažiuodami į šį kelią, būtinai pasitikrinkite, ar jūsų degalų bakas pilnas, nes greitkelyje nerasite degalinės. Jei nesilaikysite šio įstatymo, labai rizikuosite ne tik savo gyvybe, bei kitų važiuojančiųjų ateitimi.

4. Draudžiama vairuoti pusnuogiam (Tailandas)

Tailande nelegalu vairuoti motociklą ar automoilį be maršikinėlių. Ir visiškai nesvarbu, kad diena yra be proto karšta. Bauda gali būti tik įspėjimas, arba specialus talonėlis, kurio vertė yra 10 $.

3. Draudžiama bučiuotis atsisveikinant (Anglija, Prancūzija)

Kadangi įsimylėjeliai negali vienas kito palikti, atsisveikinti, labai dažnai vėluoja į traukinius. Anglai ir Prancūzai sugalvojo kaip išspręsti šią problemą: įvedė tam tikrą įstatymą. 1910  metų, balandžio 10 dieną, traukinių stotyse tiek Anglijoje tiek Prancūzijoje įrengtos specialos zonos, kur galima atsisveikinant bučiuotis. Perone tai atlikti draudžiama.

2. Draudžiama vaikštinėti mieste vilkint tik bikini (Grenada)

Grenadoje yra nepaprastai daug turistų. Ji garsi savo paplūdimiais. Vietiniai ir turistai taip aptingo, kad po miestą pradėjo vaikščioti vien tik su paplūdimio drabužiais. Miesto valdžia, norėdama pagerinti miesto įvaizdį, išleido įstatymą, kuris draudžia vaikštinėti po miestą neprisidengus maudymosi kostiumo. Bauda gali siekti net 270$.

1.  Draudžiama kramtyti gumą (Singapūras)

Singapūro valdžia, kovodama su miesto teršėjais, uždraudė kramtyti gumą. Vienintelė išimtis – tai guma Nicorette. Ją galima gauti tik su gydytojų leidimu, jis turi savo pacientą įtaukti į specialų valstybinių asmenų sąrašą,kur bus išduotas leidimas kramtyti gumą viešoje vietoje ir būti nenubaustam.

Previous post:

Next post: