Sokotros salynas – pati keisčiausia vieta Žemėje

Post image for Sokotros salynas – pati keisčiausia vieta Žemėje

Sokotra (Socotra) tai mažas Jemeno salynas, kurį sudaro keturios didesnės salos. Šis salynas yra Indijos vandenyne, netoli Afrikos Rago iškyšulio, maždaug 350 km į pietus nuo Arabijos pusiasalio.

Sokotra nėra žemyninės kilmės. Saloms būdingas kraštovaizdis: tai pakrančių lygumos, klinčių plynauktštės su gausybe urvų, kalnai. Kai kurių aukštis siekia net 1 525 m virš jūros lygio.

Kaip ir Galapagų salose, Sokotroje yra daugiau nei 700 įvairių rūšių labai retų faunos ir floros objektų. Kone trečdalis visų rūšių yra būdingos tik šiam salynui, t.y. neįmanoma rasti kur nors kitur Žemėje.

Saloje galima aptikti daugiau, nei 800 rūšių augalų, o net 240 rūšys yra būdingos tik toje teritorijoje. Taip pat daug augalų yra neištyrinėtų, o jų rūšys – nenustatytos. Salos klimatas yra pakankamai atšiaurus: ten visada karšta ir sausa. Tačiau nepaisant to, daugelis augalų tiesiog veši.

Drakono kraujo medis (Dracaena cinnabari) dažniausiai aptinkamas Skundo kalnų slėniuose ir yra būdingas tik Sokotros salynui. Šį pavadinimas kilo todėl, kad pažeidus medžio žievę pradeda tekėti rausvas skystis.

Previous post:

Next post: